baneris leidinys

suduvos herbas
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda patvirtino Suvalkijos (Sūduvos) didįjį ir mažąjį herbus bei herbo etalono grafinius piešinius.

„Visi Suvalkijos (Sūduvos) heraldiniuose ženkluose naudojami simboliai – energingumą, didžiadvasiškumą ir taurumą reiškiantis tauras, su Jono Basanavičiaus ąžuolynu besisiejantis ąžuolo vainikas ir Vinco Kudirkos „Tautiškos giesmės“ teksto fragmentas „Vienybė težydi“ – herbe atsirado neatsitiktinai. Šiuos simbolius pasiūlė Sūduvos krašto bendruomenės, o jiems galutinai pritarta Marijampolės regiono plėtros taryboje, kurią sudaro Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Marijampolės, Šakių ir Vilkaviškio savivaldybių atstovai“, – skelbia Zanavykų muziejaus direktorė bei Suvalkijos (Sūduvos) regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Rima Vasaitienė.
 
Lietuvos Respublikos Seimas, Suvalkijos (Sūduvos) regioninio Etninės kultūros globos tarybos (EKGT) teikimu, siekdamas pabrėžti, pagerbti ir įprasminti Sūduvos krašto reikšmę Lietuvos valstybės susidarymui XIII–XIV a., lietuvių kalbos, kultūros bei tapatybės susidarymui ir stiprėjimui, knygnešystei, Lietuvos tautiniam atgimimui ir valstybingumo atkūrimui 1918 metais, 2022 metus paskelbė Sūduvos metais.

Sūduva, jungianti zanavykus ir kapsus, Marijampolės ir Kauno regionus – pirmasis Lietuvos etnografinis regionas, kurio heraldinę simboliką patvirtino Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Tad seniausias Lietuvos etnografinis regionas 2022-uosius – Sūduvos metus pasitiks su heraldiniais simboliais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Prezidento.

Tiesa, pasirodžius informacijai socialiniuose tinkluose netrūko ir kritikos patvirtintam herbui, daugeliui ypač užkliuvo vaizduojamas tauras.

„Turbūt smagu, bet kažkas čia ne taip. Kažkoks per linksmas, karikatūriškas tas tauras, „reiškiantis energingumą, didžiadvasiškumą ir taurumą“, kurio „akys ir dantys sidabriniai“. Kažkas čia ne taip“, – rašė kraštietis kalbininkas dr. Arvydas Vidžiūnas.
„Ar iš viso tai – tiesa? Ar heraldikos specialistai nemato, kad čia kičo ir karikatūros simbiozė? O juk idėja visai gera. Ir Rimos tekstas būtų geras, jei ir dizainas būtų tinkamas”, – rašė kraštietė profesorė Giedrė Čepaitienė.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos