baneris leidinys

muziejininku saskrydis
Pietų Lietuvos muziejininkai šiais metais susitiko mūsų krašte, čia aplankė Sudargo piliakalnių kompleksą, Zanavykų muziejaus ekspozicijas, Zyplių dvarą ir kitus lankytinus objektus. (Zanavykų muziejaus nuotr.)


Raminta MAJAUSKAITĖ 
 
Rugpjūčio 2 d. Zanavykų muziejuje vyko Pietų Lietuvos muziejininkų sąskrydis, kuriame tradiciškai susibūrė net vienuolikos muziejų kolektyvai. Kaip įprasta jau nuo 1999 m. švenčiant Tarptautinę muziejų dieną, Pietų Lietuvos muziejininkai kasmet renkasi vis kitame muziejuje pabendrauti, pasidžiaugti savo nuveiktais darbais bei pasidalinti nauja patirtimi. Užnemunės muziejininkai pernai bendravo Birštone, o šiais metais, nors renginys dėl pandemijos ir buvo atidėtas, pagaliau pasimatė Šakiuose.

Atvykę, apsižvalgę po Zanavykų muziejų, drauge išgėrę po puodelį kavos, kolektyvai garsiai dalijosi savo pastarųjų metų įspūdžiais, papasakojo apie darbą karantino gniaužtuose, pasveikino vieni kitus ir apsikeitė pilnais lauktuvių krepšeliais, kuriuose dažniausiai puikavosi šiais metais išleisti muziejų leidiniai, medus, krašto duona ir kiti skanumynai.

„Savo gausiu dalyvavimu parodome, kad esame vieni kitiems svarbūs, kad pasiilgome bendrystės, kad ši tradicija kasmet susitikti mums yra svarbi“, – tokiais žodžiais su svečiais sveikinosi Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė.

„Tąsyk susirinkome Vilkaviškio krašto muziejuje, – apie pirmąjį muziejininkų susitikimą pasakojo Alytaus kraštotyros muziejaus direktorė Audronė Jakunskienė. – Tada atvyko tik penki muziejai. Pirmas toks mūsų pasimatymas, po kurio nusprendėme, kad tai taps tradicija ir susitiksime kiekvienais metais vis kitoje vietoje. Vėliau augome – vienas ar kitas muziejus prisijungdavo. Smagu. Susipažįstame, kolektyvai vis keičiasi, atsiranda naujų žmonių. Kontaktai mums be galo reikalingi – dalijamės patirtimi, siūlome vieni kitiems parodas, keičiamės edukacinėmis programomis. Sąskrydžio metu perduodame tradicinę malką tam muziejui, kuris priims visus mus kitais metais.“

Muziejininkams už jų darbą dėkojo ir vicemeras Darius Jakavičius bei Šakių rajono savivaldybės Kultūros ir meno tarybos pirmininkė Rima Rauktienė.

Pasak R. Vasaitienės, muziejininkų darbas yra dažnai pamirštamas, neįvertinamas, tačiau turintis be galo svarbią misiją – ugdyti visuomenės pilietiškumą, išsaugoti ir perduoti ateities kartoms dvasines, kultūrines ir materialines vertybes.

Šakiečiai šiemet visus muziejininkus nustebino įdomia ir turininga programa. Muziejininkai po sveikinimų pertraukėlės ne tik sužinojo daugybę naujų faktų apie Šakių krašto istoriją, ne tik apsilankė žymiuose rajono objektuose, bet ir susipažino su Zyplių dvaro ponia bei nuo Sudargo piliakalnių, kuriuos nuotaikingos ekskursijos metu pristatė aktyvi Sudargo bibliotekininkė Valerija Endriukaitienė, grožėjosi Nemuno vingiais. Be to, Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė maloniai pakvietė muziejininkų bendruomenę pasivaišinti keptu zanavykišku kugeliu.

„Vakare vyko tradicinės naujai priimtų muziejininkų krikštynos, virėme troškinį ant laužo, o šventę užbaigėme Zyplių dvaro kapelos koncertu. Kitais metais muziejininkai susitiks Druskininkuose, tad jiems ir perdavėme simbolinę malką. Labai džiaugiamės, kad nors ir vėliau, tačiau turėjome galimybę susitikti, pabendrauti. Visų įspūdžiai puikūs“, – šventės nuotaikomis dalijosi Zanavykų muziejaus direktorė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos