baneris leidinys

tremtiniai ariogala 2021
Šiemet prie šventėje dalyvavusių rajono tremtinių ir politinių kalinių prisijungė ir jaunieji šauliai. (I. Haase nuotr.)


Šeštadienį Ariogaloje, Raseinių rajone, 31-ą kartą vyko tradicinis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“, kuriame dalyvavo ir grupelė šakiečių.
 
Sąskrydis „Su Lietuva širdy“ – geriausia proga susitikti likimo brolius ir seseris, išgirsti gyvąsias istorijos pamokas iš jos liudininkų. Renginys prasidėjo dalyvių eitynėmis nuo Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios į Dubysos slėnį, kuriame ir vyko tremtinių šventė. Susirinkusius sveikino Lietuvos vadovai: Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas, vienas iš Sąjūdžio pirmeivių Vytautas Landsbergis ir kiti.

Šiemet sąskrydyje buvo įrengta ir partizanų stovykla, kurioje buvo galima susipažinti su partizanų gyvenimo detalėmis, uniformomis, ginklais. Vyko įvairios teminės diskusijos, buvo skaitomos paskaitos, vyko knygų, filmų pristatymai.

„Džiaugiuosi Šakių politiniais kaliniais ir tremtiniais, kurie kasmet dalyvauja sąskrydyje. Taip pat labai smagu ir dėl jaunimo – jaunųjų šaulių, kurių vertybinės nuostatos ir patriotizmas sulig kiekvienu sąskrydžiu vis tvirtėja“, – sakė kiekvienais metais renginyje dalyvaujanti Seimo narė Irena Haase.

Lietuvoje šiuo metu belikę kiek daugiau nei 20 tūkst. tremtinių, o buvo ištremta bemaž 300 tūkstančių. Daugelis jų iš tremties nebegrįžo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos