baneris leidinys

muzieju kelias 4
Kasmet prie Lietuvos muziejų kelio besijungiančio  Zanavykų muziejaus vadovė Rima Vasaitienė (centre) šiemet pakvietė dalyvauti ir Lukšių kultūros centrą, vadovaujamą Daivos Bukšnienės (pirma iš kairės), restoraną „Kuchmistrai“ bei UAB „Gulbelė“, kuriai atstovavo Monika Būblaitytė. (Zanavykų muziejaus nuotr.)


Praėjusį savaitgalį Zyplių dvaro ansamblyje susirinko 2021 metų Lietuvos muziejų kelio dalyviai. Šių metų tema – „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“. Zanavykų muziejus, siekdamas pristatyti savojo krašto unikalumą, organizavo renginį „Parko magija“, skirtą pažinti Zyplių dvaro parkui. Visą dieną dvaro ansamblyje vyko aktyvios edukacinės veiklos vaikams, Lukšių kultūros centro darbuotojos kvietė į teatralizuotą pažintinę ekskursiją, restoranas „Kuchmistrai“ siūlė paragauti proginių ledų, o Kidulių dvaro istorinių šokių ir teatro kolektyvas priminė istorinius šokius.
 
Šeštadienio vidurdienį Zyplių dvaro ansamblyje šurmuliavo lankytojai, kuriuos pirmiausiai pasitiko poniškais apdarais pasipuošusi Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė. Ji priminė, kad šiemet Muziejų kelio tema – parkų ir sodų menas: „Todėl su įvairiomis veiklomis išėjome į parkus, orientavomės į istorinius parkus. Dauguma mūsų krašte esančių dvarų dalyvauja Muziejų kelio renginyje – Gelgaudiškis ir Kiduliai jau pristatė savo dvarus ir parkus.“

Pasak direktorės, Muziejų kelio renginiu siekiama priminti, populiarinti, atgaivinti parkų atmintį. Surasti ir įvairiomis formomis – žodinėmis, teatro, muzikos, vizualinio meno – papasakoti istorijas, prisimenant ir asmenybių, ir objektų likimus.

Tuoj pat prie R. Vasaitienės prisijungė ir dar viena „ponia“ – Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė, o taip pat ir kitų Zyplių dvare esančių įstaigų atstovai: restorano „Kuchmistrai“ vadovė Jolita Briedė bei UAB „Gulbelė“ vadybininkė Monika Būblaitytė, mat toks muziejininkų sumanymas – visas dvare esančias įstaigas pakviesti išeiti į parką ir savitai pristatyti savo gražias veiklas.

Į Zyplius atvykęs Suvalkijos (Sūduvos) regiono muziejų koordinatorius Tomas Kukauskas priminė, kad toks renginys vyksta jau dešimtą kartą, o idėja sukurti visus Lietuvos muziejus jungiantį kultūros kelią gimė 2012-aisiais – Muziejų metais.

„Lietuvos muziejų kelias,Valstybės dienos išvakarėse kelionę pradėjęs Palangos Tiškevičių rūmų terasoje, šią savaitę atėjo iki Suvalkijos (Sūduvos) regiono, šiandien sustojo čia, gražiojoje Zyplių dvaro aplinkoje. Ir noriu pasidžiaugti, kad Zanavykų muziejus visus tuos dešimt metų prisijungia prie šios akcijos ir šiemet pristatys labai įdomų renginį „Parko magija“, – kalbėjo svečias.

Netrukus mažieji renginio dalyviai susibūrė aplink muziejininkę Renatą Kutkienę, kuri vedė kūrybines dirbtuves „Žydintys damų aksesuarai parke“. Visi skubėjo pasigaminti vėduokles.

Greta, pievelėje, Šakių rajono meno mokyklos dailės skyriaus vedėja Lolita Rūgytė jau dalino teptukus, drobes ir kartu su mokyklos auklėtiniais pasinėrė į vienos dienos plenerą. Jaunimas kūrybingai perkėlė spalvingą dvaro parko istoriją į drobę.

Lukšių kultūros centras, pakvietęs lankytojus į teatralizuotą pažintinę ekskursiją po Zyplių dvaro parką, supažindino su parko unikalumu ir jo istorine praeitimi.  

Jau gerokai popiet terasoje suskambo senovinė muzika ir Kidulių dvaro istorinių šokių ir teatro kolektyvas „Il ballo della luna“pristatė Muziejų kelio lankytojams istorinius šokius. Galiausiai restorano „Kuchmistrai“ komanda pakvietė renginio dalyvius paragauti dvariškoms iškyloms parke tinkamų patiekalų, užkandžių ir gėrimų.

Zanavykų muziejaus organizuojami Lietuvos muziejų kelio renginiai kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio: pernai kvietė pasižvalgyti po piliakalnius, prieš dvejus metus – prisiliesti prie Šakių miesto istorijos. Renginio metu buvo įgyvendintas Šakių rajono savivaldybės finansuojamas jaunimo iniciatyvų skatinimo projektas, kuris skirtas jaunimo ir kitų socialinių grupių ugdymui bei užimtumui skatinti.
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos