baneris leidinys

dicpinigaitiene knygos
Bibliotekos darbuotoja Genė Dičpinigaitienė džiaugiasi, kad sėkmingai pasirodžius projekte yra galimybė knygų lentynas papildyti skaitytojų mėgstamiausiomis knygomis. Šakių viešosios bibliotekos nuotr.

Šalies bibliotekos, dalyvaujančios septintus metus organizuojamame „Atsakingas skaitytojas“ projekte, demonstruoja atsakingą bei tvarią elgseną – kartu su skaitytojais renka elektronikos atliekas ir rungiasi dėl 500 eurų vertės skaitytojų mėgstamiausių knygų krepšelių. Šiemet vos per keturis mėnesius buvo surinkta daugiau kaip 30 tūkst. tonų atliekų, tarp lyderių – ir Šakių viešoji biblioteka.
 
Pirmajame konkurso etape (balandžio–liepos mėn.) lydere tapo Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, surinkusi 10 tūkst. 299 kg elektronikos ir panaudotų baterijų atliekų, bei Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viešvilės filialas, surinkęs 6 tūkst. 949 kg analogiškų atliekų – nuo seno, sugedusio mobilaus telefono, arbatinuko, kompiuterio iki nebenaudojamo šaldytuvo, skalbimo mašinos, elektrinės viryklės.

Šakių viešoji biblioteka apskritai įvardijama kaip viena pavyzdinių – elektronikos atliekų ši kultūros įstaiga surenka vis daugiau. Pavyzdžiui, konkurso „Atsakingas skaitytojas“ 2020 m. pirmajame etape ji surinko 5 tūkst. 793 kg, antrajame etape – 7 tūkst. 696 kg, o šių metų pirmajame etape – net 10 tūkst. 299 kg.

Už projekto koordinavimą atsakinga bibliotekos darbuotoja Genė Dičpinigaitienė džiaugiasi, kad pasisekė surasti žmonių, kurie turi prikaupę nemažai įvairios elektronikos, o būtent tai ir lėmė, kad bibliotekos lentynos ir vėl pasipildys naujomis bei skaitytojų pamėgtomis knygomis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos