baneris leidinys

sintautai svente
Visą dieną vykusioje Sintautų miestelio šventėje daugiausiai žiūrovų į aikštę susirinko vakare, kada buvo galima pasimėgauti netgi kelių atlikėjų koncertine programa. J. Navickienės nuotr.


Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Kasmet triukšmingai ir skambiai Sintautuose paskutinįjį vasaros savaitgalį nuvilnija miestelio šventė. Šie metai ne išimtis – sekmadienį čia vyko Šv. Baltramiejaus atlaidai Sintautų bažnyčioje, dėl geriausių rezultatų rungėsi sportininkai, pristatyta jubiliejinė Valentino Antanavičiaus darbų paroda, gerą nuotaiką žiūrovams dovanojo charizmatiškosios aktorės Nijolės Narmontaitės pasirodymas, o vakaro koncerte netrūko geros muzikos ir dainų.

Praėjęs sekmadienis Sintautuose buvo kupinas džiaugsmingo šurmulio, įvairios muzikos skambesio. Atrodo, tiek sintautiečiai, tiek svečiai atrado šventėje kažką sau artimo – kam svarbu buvo paklausyti pamokslo ar pasimelsti, kam koncertuose dalyvauti, kam mugėje apsipirkti, o kam apžiūrėti net dvi skirtingose vietose eksponuojamas parodas.

Tradiciškai šventė prasidėjo pamaldomis Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, jas laikė šios parapijos klebonas Artūras Vaškevičius. Klebonas per pamokslą visus tikinčiuosius kvietė melstis už ateitį.

„Jėzus žinojo, kad jį išduos, bet jo vidus buvo ramus – jis pasitiko ramiai, nekaltino, nekeikė, nesmerkė. Tad ir mes pasitikime savo ateitį, savo skausmus, džiaugsmus tokius, kokie jie duoti. Svarbu priimti tą situaciją, kuri yra, kaip yra, priimti ją tiesiog. Dievas leidžia mums patirti įtampų, kad jos vestų prie maldos, atsivertimo“, – kalbėjo klebonas A. Vaškevičius.

Po Šv. Mišių jis kvietė apžiūrėti bažnyčioje jau eksponuojamą Giedrimės Didžiapetrienės parodą „Eleison“, nors oficialus jos pristatymas bažnyčioje numatytas kitą savaitgalį.

Po pamaldų šventė persikėlė į miestelio centrą, kur nuotaikingą muzikinę programą žiūrovams dovanojo aktorė N. Narmontaitė. Po jos pasirodymo visi klausytojai buvo pakviesti į Sintautų kultūros centrą, kur pristatyta kraštiečio V. Antanavičiaus jubiliejinė paroda. Kaip žinia, šiais metais gegužės 2-ąją garsiam menininkui sukako 85-eri metai, be to, jam rajono tarybos sprendimu šiais metais buvo suteiktas Šakių garbės piliečio vardas, įteiktos regalijos, o Zyplių dvare ta proga birželį buvo eksponuojama jo jubiliejinė paroda. Džiugu, kad po kelių mėnesių paroda atkeliavo ir į Sintautus. Tiesa, į Sintautus šio garsaus menininko parodos atkeliauja jau ne pirmą kartą, o šios parodos pristatyme dalyvavusi Šakių rajono meno mokyklos Dailės skyriaus vedėja Lolita Rūgytė pastebėjo, jog paroda čia visai jaukiai ir gražiai įsikūrė. Kalbėdama apie patį autorių, L. Rūgytė pasakojo, jog jis iš tiesų neeilinė, ypač kukli, bet labai dvasinga asmenybė, o bendravimas su juo visada būna šiltas ir tėviškai geras. Kalbėdama apie jo kūrybą, L. Rūgytė pastebėjo, kad asambliažas nėra senas dalykas, tačiau šio menininko darbai labai įsirėžia į istoriją. Daug kartų pati su garsiu kūrėju dalyvavusi įvairiuose pleneruose kraštietė pasidalino ne tik įžvalgomis apie asmenybę, kūrybą, bet ir paties autoriaus prisiminimais apie nelengvą ir dažnai prieštaringai vertinamą jo kūrybinį kelią.

„Apie šiukšlių estetizavimą autorius yra sakęs – gamtosaugininkai šiukšles utilizuoja, o aš jas estetizuoju. Valentinas labai geras pašnekovas, gerai atsimenantis atskirus labiau įsirėžusius į atmintį dalykus iš sovietmečio ir to laikotarpio, kai jį neįsileido ana valdžia į parodų sales“, – su lankytojais prisiminimais dalinosi L. Rūgytė.

Anot L. Rūgytės, tai, kad tokia paroda atkeliauja į nedidelius miestelius, džiugina, nes ir pats autorius yra tas žmogus, kuris niekada neišsižadėjo savo krašto, paragindavo ir kitus garsius menininkus atvykti į Šakius.

Kol miestelio centre vyko kultūriniai renginiai, Sintautų mokyklos stadione bumbsėjo kamuoliai. Čia vyko 3x3 krepšinio turnyras, tritaškių konkursas, stalo teniso turnyras. Krepšinio turnyre varžėsi aštuonios komandos – pirmoji vieta atiteko komandai „Degė“ iš Degutinės, antroji – „Džiovyklai“ iš Šakių, o trečią vietą iškovojo šakiečių komanda pavadinimu „Veganai“.

Tritaškių konkurse varžėsi 16 dalyvių. Varžovai neskaičiuojant laiko turėjo įmesti 15 metimų. Čia taikliausias buvo ir pirmą vietą iškovojo Ignas Matulaitis iš Degutinės, paleidęs 10 taiklių metimų. Antrą ir trečią vietas pasidalino Eduardas Mačiulaitis iš Šakių ir Paulius Jakaitis, iš Sintautų, paleidę po aštuonis taiklius metimus.

Stalo teniso turnyre pirmą vietą iškovojo gelgaudiškietis Deividas Indriūnas, antra liko jo sesuo Kamilė Indriūnaitė, o trečias – Egidijus Šereika iš Išdagų. Rungtynių nugalėtojus pasveikino Seimo narė Irena Haase, paspausdama jiems rankas, o pirmos vietos laimėtojams ji įteikė ir prizus. Visiems nugalėtojams taures ir medalius įsteigė sporto mėgėjų klubas „Sparta“.

Muzikinį foną renginyje kūrė Griškabūdžio kultūros centro pučiamųjų instrumentų ansamblis, Giedrius Vagelis, grupė „Mėlyna“, atlikėja Monika Linkytė.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos