baneris leidinys

cirko ziburiai
Festivalį atidarė ir uždarė šeimininkai – Šakių cirko mokyklos auklėtiniai. V. Venslovaičio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Šeštadienį cirko sostine tapo Šakiai, kur vyko jau septintasis tarptautinis cirko festivalis-konkursas „Cirko žiburiai 2021“. Festivalyje pasirodymus pristatė net 24 cirko artistai iš 12 šalių, o pasirodymai dažnam žiūrovui gniaužė kvapą.

Tiesa, pasaulį kaustanti pandemija diktuoja savas taisykles, tad cirko festivalis vyko kitaip nei įprasta – gyvai improvizuotame cirko manieže pasirodymus demonstravo tik lietuvaičiai, tai yra Šakių cirko mokyklos auklėtiniai bei „Dzūkijos“ atstovė, o kitų šalių artistų gebėjimus buvo galima stebėti vaizdo įrašuose. Keletą valandų trukusį renginį stebėti buvo galima dvejopai – gyvai salėje, kuri buvo virtusi savotiška filmavimo studija, arba per socialines medijas, kadangi „Cirko žiburiai“ buvo transliuojami tiesiogiai „YouTube“ kanale bei lrytas.lt portale.

Kaip pastebėjo vienas iš komisijos narių, Vokietijos atstovas Oleg Zhovir, tokie iššūkiai gal netgi į gera, nes renginį galėjo stebėti neribotas kiekis žmonių, o ir dalyvių įvairovė kaip niekad didelė – pasirodė artistai beveik iš visų kontinentų: Amerikos, Afrikos, Azijos, Australijos, Europos. Buvo galima išvysti Argentinos, Brazilijos, Etiopijos, Mongolijos, Rusijos, Ukrainos, Suomijos, Latvijos atstovų pasirodymus. Beje, festivalyje dalyvavo pirmąją atranką jau praėję artistai, tad pasirodymų lygis išties aukštas, o daugelis triukų gniaužė kvapą.

Po dviejų valandų įtemptų ir karštų komisijos diskusijų, vykusių „Zoom“ platformoje, paskelbti ir geriausi iš geriausių: skirti penki specialieji prizai bei pagrindiniai apdovanojimai. Vieną iš specialiųjų prizų pelnė ir šakietė, cirko oro akrobatė Aurėja Šedbaraitė. Be Aurėjos, festivalyje savo pasirodymus demonstravo ir kitos Šakių cirko mokyklos artistės: Agnė bei Ligita Palubinskaitės, Augustė Ižganaitytė.

Kiti prizai iškeliavo Mongolijos, Brazilijos bei dviem Ukrainos atstovams. Trečias vietas pelnė Rusijos bei Argentinos artistai, antrąja vieta apdovanota Ukrainos atstovė, o pirmąją vietą pelnė amerikiečiai. Absoliučiais nugalėtojais išrinkti Etiopijos atstovai – broliai Gamo. Nugalėtojams skirti ne tik piniginiai prizai, bet ir skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio sukurtos skulptūrėlės.

Įvairių šalių atstovai-komisijos nariai negailėjo gerų žodžių cirko festivalio organizatoriams ir vylėsi, kad kitą kartą visiems pavyks susitikti bei cirko menu pasidžiaugti ne per nuotolį, bet gyvai. Artistai dėkojo už galimybę pasirodyti festivalyje ir džiaugėsi neeiline proga pademonstruoti savo artistiškumą bei meistriškumą.

Nors iššūkių organizuojant tokį renginį netrūko, nelengva buvo komunikuoti tarp žemynų bei techniškai pasiruošti festivalio tiesioginei transliacijai, tačiau organizatoriai Raimondas ir Itana Januševičiai jau nekart įrodė savo gebėjimus ir neabejoja, kad cirko meno tradicijos bus tęsiamos ir toliau.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos