baneris leidinys

Seniūnų pasitarimo metu savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Danutė Jurgutienė pristatė seniūnams lenteles, kurias pritvirtinus lankomiausiose vietose bus sukurtas interaktyvus muziejus. Seniūnai šias lenteles įpareigoti pritvirtinti labiausiai lankomose seniūnijos viešosiose vietose ant suolelių.


Jau esame rašę, jog Šakių savivaldybės Jaunimo reikalų taryba ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro komanda (iGEM) kartu vykdė bendrą projektą „6-asis SinBio pojūtis“. Šio projekto dėka ir mūsų rajone aštuoniose vietose atsiras interaktyvus muziejus po atviru dangumi. Muziejaus eksponatai pasirodys kiekvieno išmaniojo telefono ekrane nuskaičius QR kodą ir AR žymeklį. Lankytojai nuskaitę šiuos kodus gali perskaityti arba išklausyti trumpą informaciją apie nagrinėjamą objektą. Informacija pateikiama lietuvių ir anglų kalbomis. Visi eksponatai yra susiję su šiuo metu aktualia sveikatos tema, gyvybės mokslais ir šios srities inovacijomis, pavyzdžiui, ekrane pasirodanti DNR struktūra, informacija apie baltymus, GMO, sintetinę biologiją, vakcinas. Informaciją siekiama pateikti taip, kad ji būtų puikiai suprantama tiek moksleiviams nuo 5 klasės, tiek vyresniems žmonėms ar šeimoms, norinčioms susipažinti su gyvybės paslaptimis iš arčiau. Lentelės su jų pritvirtinimo varžtais išdalintos šių seniūnijų seniūnams: Šakių, Gelgaudiškio, Lukšių, Sudargo, Lekėčių, Kudirkos Naumiesčio, Griškabūdžio, Plokščių. Šakių seniūnas Dalius Jasevičius sakė, jog Šakiuose muziejai atsiras visose lankomiausiose vietose – miesto skvere, J. Lingio parke ir kitur.

Vicemeras Darius Jakavičius ragino seniūnus skleisti žinią apie šį muziejų savo bendruomenėse, kad juo naudotųsi aktyviai tiek jaunimas, moksleiviai, tiek vyresnio amžiaus gyventojai.

D. Jurgutienė informavo, jog šios lentelės seniūnijų rekreacinėse vietose bus dvejus metus, o po to jos bus dar pildomos nauja informacija.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos