baneris leidinys

Zanavykų muziejus turėjo unikalią galimybę pakeliauti kultūros ir amatų keliu Budry mieste (Lenkija) – dalyvavo tradicinėje miestelio Derliaus šventėje, kurios metu rankų darbo gaminiais prekiavo ir kraštiečiai amatininkai.

Muziejus skelbia, kad įspūdingo dydžio ir grožio tradiciniai derliaus pabaigtuvių vainikai iškilmingai buvo nešami į bažnyčią, ten pašventinti ir atnešti į pagrindinę šventės vietą, kur vyko rugiapjūtės apeigų demonstravimas, šurmuliavo amatininkų mugė ir skambėjo atlikėjų dainos.
 
Zanavykų muziejus šventėje pristatė dvi edukacines programas – kraitinių skrynių tapybą ir juostų audimą.

„Sulaukėme nemažo būrio vietinių smalsuolių, kurie gėrėjosi audėjų Irenos Sakalauskienės ir Jono Sakalausko renkamais raštais, susikaupę įvairiomis spalvomis bei ornamentais tapė suvenyrines skrynutes“, – įspūdžiais dalijasi muziejaus darbuotojai.

Mugėje buvo galima įsigyti lietuviškos naminės duonos, Ernestos ir Kęstučio Ūsų medaus, sojų vaško žvakių, papuošalų ir keraminių indų, kuriuos pristatė Justė Masevičiūtė, Ginto Čekausko medžio drožinių, Meilutės Andriukaitienės rankų darbo atvirukų ir kitų

Lietuvių delegaciją lydėjo ne tik muziejaus direktorė Rima Vasaitienė, bet ir rajono meras Edgaras Pilypaitis, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas, dainomis šildė Mamų ir dukrų kvartetas.

„Esame be galo dėkingi savo partneriams už suteiktą galimybę iš arčiau pažinti kitos šalies kultūrą ir papročius, už šiltą priėmimą, malonų pabendravimą ir gražų laiką, dalyvaujant bendrose projekto veiklose“, – rašoma muziejaus pranešime.

Minėta šventė Budry – viena iš bendrų veiklų, numatytų įgyvendinant projektą „Kultūros ir amatų keliu – Šakiai–Budry“.

„Draugo” inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos