baneris leidinys

bendruomeniu saskrydis KN
Bendruomeniečių šventėje sušilti prie čia pat užkaisto katilo ir keptuvės ir paskanauti kvietė Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus komanda, jų šefo Vyto išvirta žirnių sriubos bei Rasos blynų. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Nuo pat ankstyvo vėsoko praėjusio šeštadienio ryto rajono bendruomenės, suvažiavusios į Kudirkos Naumiestį, išmoningai įkurtuose bendruomenių kiemeliuose pasidžiaugė bei pasidalino nuveiktomis veiklomis, renginio svečiai išdalino pluoštą padėkų.

„Bendrystė mus vienija“ – tokiu šūkiu rugsėjo 18 d. į Šešupės ir Širvintos santakoje įsikūrusį Kudirkos Naumiestį sugužėjo 15 rajono bendruomenių (iš viso rajone įregistruotas 41 bendruomenės centras).

„Pirmoji ir dar dvi bendruomenių šventės buvo surengtos 2010 metais Panoviuose, vėliau Sudarge, Gelgaudiškyje, Zyplių dvare. O žodyje bendrystė, manau, telpa du dideli žodžiai – bendradarbiavimas ir bendravimas. Džiaugiuosi, kad šiandien atvyko nemažai bendruomenių, kurios nepaisė net vėsaus oro. Visos bendruomenės yra judančios, dirbančios“, – kalbėjo Šakių bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė.

Kuo kiekviena bendruomenė yra ypatinga, puikiai atsispindėjo bendruomenių prisistatymuose. O užsukus į bendruomenių kiemelius buvo galima gyvai pamatyti, kaip girėniškiai vyžas neria, pasimokyti karpinių meno iš naumiestietės M. Andriukaitienės, vaflių gamybos iš lukšietės Renatos Reklaitytės, simboliškai laineriu paskraidyti kvietė žvirgždaitiškiai, Tarpučių bendruomenė kvietė apsilankyti foto ir portretų dirbtuvėse „Kreivas zūbas“. Nenusileido vieni kitiems bendruomeniečiai ir kulinariniais gaminiais: ritiniškiai sūriais, naumiestiečiai grybukais, žvirgždaitiškiai meduoliniais sausainiais ir kt.

Šįkart labiau nei bendravimas šildė Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus maisto ruošimo komandos ir jų šefo Vyto žirnių sriuba bei Rasos blynai. Pasigalynėti linksmose sportinėse varžybose bendruomenių komandas kvietė Kudirkos Naumiesčio skyriaus mokytojas metodininkas Vytautas Smirnovas. Kas tą dieną į Kudirkos Naumiestį užsuko, turėjo galimybę nemokamai aplankyti Vinco Kudirkos, Širvintos, Jono Valaičio Bulvės muziejų ekspozicijas. Bendruomeniečiams liūdėti neleido Kudirkos Naumiesčio kultūros centro kapela „Liocai“, vadovaujama Albino Šlakaičio, gerą nuotaiką dovanojo Paluobių bendruomenės teatro grupelės (vad. Aida Demikytė) komedija „Maušos karčiama“.

Septintojoje bendruomenių šventėje netrūko ir sveikinimų. Rajono meras Edgaras Pilypaitis linkėjo pasisemti vieniems iš kitų vidinės energijos ir stiprybės.

 „Važinėdamas per rajono seniūnijas ir susitikdamas su bendruomenių, įmonių, įstaigų, organizacijų atstovais, aš matau, kokios skirtingos yra bendruomenės. Yra tokių bendruomenių, kurios kitas gali pamokyti, timptelti iš tokio letargo, užsimiegojimo. Manau, bendruomenėms yra ne tiek svarbu rezultatas, kiek procesas. Būkit procese, bendraukit, vieni kitus geriau pažinkit“, – kalbėjo rajono vadovas.

Seimo narė Irena Haase akcentavo, kad bendruomenių indėlis yra itin svarbus ne tik savo gyvenamosios vietovės, tačiau ir viso Šakių rajono gerovei bei Lietuvos labui ir įteikė padėkas.  Už kūrybiškumą, puoselėjant Kudirkos Naumiesčio aplinką padėka įteikta Meilutei Andriukaitienei (Kudirkos Naumiesčio BC „Santaka“), už kūrybišką ir prasmingą savanorišką darbą, atliekamą su kantrybe ir meile, dėkojo Virginijai Gylienei (Panovių kaimo BC), Audrai Atažanovienei (Gotlybiškių BC), Angelei Jonuškienei (Girėnų BC). Už gebėjimą telkti Kudirkos Naumiesčio krašto gyventojus prasmingai veiklai padėką įteikė ir Kudirkos Naumiesčio seniūnui Edvardui Belevičiui.

Seimo nario ir aplinkos ministro Simono Gentvilo vardu jo patarėja Reda Kneizevičienė padėkos raštus ir suvenyrus įteikė bendruomenėms, kurios įgyvendina aplinkosauginius projektus ir telkia bendruomenės narius tvarkant viešąsias erdves: Griškabūdžio BC pirmininkei Agnei Paškauskienei, Janukiškių BC pirmininkui Arvydui Babušiui, asociacijos „Naumiestiečių sambūris“ pirmininkui Mindaugui Kantautui, BC „Tėviškė“ pirmininkei Alvyrai Janavičienei. LR Seimo nario Giedriaus Surplio padėjėja Ilona Šeflerienė padėkas įteikė Irenai Sakalauskienei (Girėnų BC), Rūtai Mickaitienei (Tarpučių BC) bei Vytautui Legotai (Degutinės BC).

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos