baneris leidinys

pleneras poland
Lietuvių menininkai, tarp kurių ir šakiečiai, Gołdap mieste surengė darbų parodą, skirtą miesto gimtadieniui. Organizatorių nuotr.

Šakiečiai dailininkai Lolita Rūgytė, Audronė ir Algimantas Vorevičiai, Vytautas Kaunas bei fotomenininkas Vidas Venslovaitis dalyvavo tarptautiniame plenere Gołdap (Lenkija) mieste, kur kartu su kitais menininkais iš Lietuvos bei Lenkijos sukurtus darbus skyrė Gołdap miesto gimtadieniui.
 
Kaip pasakojo dailininkė L. Rūgytė, tarptautinio plenero užuomazgos buvo dar praeitų metų lapkričio mėnesį. Kadangi dėl pandemijos vykti į Lenkiją menininkai iš Lietuvos negalėjo, tai tapė namuose.

„Plenero organizatorius, mūsų visų gerai pažįstamas dailininkas Zbigniew Mierunski pakvietė bendrauti internetu, pleneras vyko nuotoliniu būdu. Iš viso dalyvavom septyni lietuviai bei penki menininkai iš Lenkijos. Plenero tema ir darbai buvo skirti Gołdap miesto gimtadieniui, todėl mums siuntė informacijos, kad galėtume pažinti miestą“, – pasakojo L. Rūgytė.

Pasak jos, šiemet rugsėjo pabaigoje pagaliau pavyko visiems lietuviams, tarp jų ir šakiečiams, nuvykti į Lenkiją. Dailininkai nusivežė ir sukurtus savo darbus, o fotomenininkas V. Venslovaitis – fotografijas.

Spalio 1 d. Gołdap  kultūros centro galerijoje „K2“ buvo atidaryta paroda po atviru dangumi „Šiaurinė Mozūrijos šviesa – Gołdap 2020“. Menininkų iš Lenkijos ir Lietuvos darbai buvo sukurti minint 450-ąsias miesto teisių suteikimo metines. Atidaryme dalyvavo plenero dalyviai bei vietos bendruomenė.

„Kadangi to gyvo plenero neturėjome, kai nuvykom į Gołdap, mums suorganizavo kelių dienų plenerą. Tapėm ir sukūrėm po porą nedidelio formato darbelių, miesto centre ant molbertų išeksponavom dar dažais kvepiančius darbus. Buvo labai produktyvus pleneras“, – įspūdžiais dalijosi L. Rūgytė pridurdama, kad juos į Lenkiją lydėjo kasmetinio tarptautinio dailininkų plenero „Kalbanti žemė“ organizatorė Aurelija Papievienė.

Gołdap miesto kultūros centre paroda veiks iki spalio pabaigos, o ateityje, pasak L. Rūgytės, tikimasi, kad paroda „Šiaurinė Mozūrijos šviesa – Gołdap 2020“ kartu su parodos autoriais atkeliaus ir į Šakius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos