baneris leidinys

vilcinskiene100
Iš Šakių rajono kilusi, dabar Ežerėlio slaugos namuose gyvenanti Joana Vilčinskienė spalio 1 d. sulaukė garbingo šimtmečio bei ta proga įstaigoje surengtos gražios šventės. Slaugos namų nuotr.

Ežerėlio slaugos namuose gyvenanti Joana Vilčinskienė (Liutvinaitė) spalio 1 d. sulaukė neeilinės sukakties – paminėjo savo 100-ąjį jubiliejų.
 
Slaugos namai skelbia, kad Joana gimusi Šakių rajono Mikytų kaime, Suvalkijos ūkininkų šeimoje. Tėvonija įsikūrusi nuostabioje vietoje ant vaizdingų Nemuno krantų, netoli Mikytų piliakalnio. Sodyba ir šiandien puoselėjama Joanos brolio vaikų.

Iš penkių šeimoje augusių vaikų Joana buvo jauniausia, visų švelniai vadinta Janute. Vaikystėje ji ganė avis, kurių vardus prisimena ir šiandien, padėjo vyresnėms seserims auginti vaikus. Paaugusi išmoko siuvėjos amato, siuvo rūbus vaikams, vestuvėms, įkapes laidotuvėms. Jos darbščioji siuvimo mašina „Singer“ pagarbiai saugoma ir dabar.

Kolūkio laikais moteris dirbo fermose karvių melžėja, už savo sąžiningą darbą buvo apdovanota Raudonosios vėliavos ordinu.

Ryškiausi J. Vilčinskienės būdo bruožai – kuklumas, pareigingumas. Ištekėjusi už savito charakterio vyro, niekada nekonfliktavo, viską spręsdavo švelnumu ir atlaidumu.

Joana vaikų neturėjo, tačiau savais laikė seserų ir brolio vaikus, kuriems jos bufete nepristigdavo saldainių ir meduolių.

Tapusi našle keliolika metų gyveno Vilkijoje, globojo našlaitį, daug prisidėjo prie Vilkijos bažnyčios reikalų.

Slaugos namų pranešime skelbiama, kad Joana niekada nesėdėjo rankas sudėjusi, nenuobodžiavo ir nesiskundė. Gal todėl ir šio gražaus amžiaus sulaukė. Paprastas, kuklus, sveikuoliškas gyvenimo būdas apdovanojo J. Vilčinskienę gražia gyvenimo sukaktimi.

Į Ežerėlio slaugos namus lydima artimųjų Joana atvyko 2019 m. Moteris visada išreiškia dėkingumą personalui, neužgaudama, švelniai išsako pastabas ar pageidavimus.

Šimtametę sveikino Kauno rajono savivaldybės atstovai,  Kauno muzikinio teatro styginis kvartetas „TAIP“, Zapyškio parapijos klebonas Juozas Fakėjavas palaimino Joaną ir palinkėjo stiprybės bei aplinkinių meilės.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos