baneris leidinys

laikrodis vilkaviskyje
Nuo 2020 metų Vilkaviškis džiaugiasi naująja autobusų stotimi, savo išskirtine architektūra Vilkaviškio vardą garsinančia netgi tarptautiniu mastu. Greta šio išskirtinės architektūros objekto Vilkaviškio verslo bendruomenės iniciatyva ir iš visuomenės suaukotų lėšų pastatytas ir praėjusį penktadienį Verslo dienos proga atidengtas masyvus 30 tonų 9 metrų aukščio medžio siluetą atkartojantis laikrodis, kuris tampa ne tik stoties puošmena, bet ir viso miesto simboliu.

Kaimyniniame Vilkaviškyje viešos ir privačios partnerystės būdu 2020 m. pastatyta moderni autobusų stotis. Už miestui ir žmogui atvirą architektūrą jos architektas Gintaras Balčytis apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. Unikaliame sumanyme gamta ir architektūra susiliejo į vieną viumą, todėl stotis parodoje „Architektūra: Kaunas 2020“ pripažintas geriausiu 2020 m. visuomeniniu pastatu, pelnė pagrindinį parodos-konkurso „Žvilgsnis į save 2019–2020“ apdovanojimą bei nominuotas prestižiškiausiai šiuolaikinės architektūros premijai Europoje.

Prie stoties buvo suformuota viešoji erdvė, tačiau nebuvo įrengtas tos erdvės pagrindinis akcentas – simbolinis miesto laikrodis. Dabar greta šio išskirtinės architektūros objekto jau pastatytas ir masyvus medžio formos laikrodis, kuris oficialiai atidengtas praėjusį penktadienį. Šio unikalaus statinio architektas taip pat A. Balčytis.

Laikrodžiui pasirinkta medžio simbolika, sujungianti miesto ir krašto praeitį su dabartimi ir veržlia jos ateitimi. Sutvarkyta aplinka, rašome informaciniame Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondo pranešime, tapo patraukli vieta miesto bendruomenės poilsiui, svarbi viešoji erdvė prie autobusų stoties. Ši simbolinė erdvė tampa traukos vieta ne tik miestelėnams, bet ir miesto svečiams bei turistams, vieta susitikimams, pasimatymams, o greta esančioje vaikų žaidimo aikštelėje mamų prižiūrimi gali žaisti susitikusiųjų vaikai.

„Dar kartą galime pasidžiaugti, kad surėmę pečius galime nuveikti daug prasmingų darbų!“ – džiaugėsi Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka.

Specialioje atminties lentoje prie paties laikrodžio įamžinti 27 projekto rėmėjų vardai, į simbolio kūrimą aktyviai buvo įsitraukusi visa bendruomenė. Projektas atsiėjo per 50 tūkst. eurų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos