baneris leidinys

Antradienį Šakių viešosios bibliotekos Žiemos sodo galerijoje atidaryta Jurgitos Dėdynaitės ir jos mamos Romos Dėdynienės darbų paroda „Gobeleninis siuvinėjimas“. „Parodai atrinkome tuos savo kūrinius, kurie, mūsų manymu, yra įdomūs“, – sako autorės.

Šakietės J. Dėdynaitė ir mama R Dėdynienė pirmuosius darbelius išsiuvinėjo dar 2004 metais. Anot jų, darbeliai buvo nedidelio formato ir nesudėtingi.
 
Siuvinėjimo būdai yra įvairūs – adinukė, šešėliavimas, peltakiavimas, lygusis siuvinėjimas, siuvinėjimas kryželiu ir gobeleninis siuvinėjimas.

„Mes su dukra Jurgita pasirinkome būtent gobeleninį siuvinėjimą. Nors pirmieji darbai buvo nedideli, nesudėtingi, metams bėgant, darbeliai didėjo, piešinukai darėsi sudėtingesni. Ypač patiko siuvinėti piešinukus su gėlėmis, arkliais, kačiukais“, – tvirtina R. Dėdynienė.

Rankdarbių mėgėjų išsiuvinėtuose paveiksluose – siūlų kamuoliais žaidžiantys kačiukai, ilgakarčiai žirgai. Šie darbai, pasak R. Dėdynienės, naujausi, išsiuvinėti per karantiną. Kituose darbuose daug gėlių, ypač dėmesį patraukia ryškiaspalvės saulėgrąžos. Čia ir artėjančių Kalėdų motyvai.

Kuo patraukia šis siuvinėjimas? Parodos autorės tvirtina, kad malonu derinti spalvas, atspalvius, pasidžiaugti rezultatu.

„Negalią turinčiam žmogui naudinga pamiklinti pirštelius, nes kiekvienas dygsnis reikalauja dėmesio, pirštų lankstumo, ugdo valią. Šiuo darbu užkrėtėme ir kitus asmenis su negalia, kuriems nesvetimas grožio jausmas, noras kurti“, – sako bendrijos „Šakių Viltis“ pirmininkė R. Dėdynienė.

Parodą bibliotekoje aplankyti bus galima iki gruodžio 6 dienos.

Lietuvoje pirmieji rašytiniai šaltiniai apie siuvinėjimą datuojami XVI a. Archeologiniai tyrinėjimai leidžia manyti, kad mūsų protėviai dažniausiai gražindavo drabužius ir reikmenis, naudotus įvairių švenčių metu.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos