baneris leidinys

kudirka kapas
Pagerbiant Vinco Kudirkos atminimą prie jo kapo buvo skaitomi atsiminimai, nuskambėjo „Tautiška giesmė“, bendruomenės nariai padėjo gėlių. D. Pavalkio nuotr.

Gruodžio 30 dieną Meištų kapinėse buvo paminėtos 163-iosios Vinco Kudirkos gimimo metinės. Prie lietuvių tautinio sąjūdžio ideologo kapo susirinkusiems renginio dalyviams muziejininkė Danguolė Dabrišienė V. Kudirką pristatė pasitelkdama jį pažinojusių žmonių paliktus prisiminimus.
 
„Apie šį Lietuvai svarbų vyrą jau daug kalbėta, tai buvo plačiai apsiskaitęs žmogus, menininkas, aukojęsis dėl Lietuvos išsivadavimo, sugebėjęs išlikti laisvas pavergtoje carinėje Lietuvoje. Šiandien tegul atsiminimais prabyla amžininkai“, –  kalbėjo D. Dabrišienė.

V. Kudirkos bendražygis Jonas Kriaučiūnas savo raštuose inteligentą apibūdino kaip Lietuvai atsidavusį žmogų, vardan tėvynės pamynusį savo paties interesus ir naudą. O štai Marija Krūzaitytė šviesuolį įamžino kaip aštrų humorą mėgusį bei visų naumiestiečių labai gerbtą gydytoją, pasižymėjusį itin aukšta tolerancija.

Tarpukario Lietuvoje teisingumo ministro pareigas ėjęs Petras Leonas aprašė apsilankymą pas V. Kudirką Šakiuose. Užsienin besiruošiančiam vykti P. Leonui gydytojas įteikė savo fotografiją su įrašu, raginančiu nepamirši tautiečių ir neapleisti gimtojo krašto.

Tai, jog V. Kudirkai tėvynė buvo pati didžiausia vertybė, puikiai iliustruoja varpininko, artimo bičiulio, pedagogo Jono Stalioraičio įamžinti Kudirkos žodžiai: „Tu, kaip mokytojas, darbuokis tautos žadinimo ir apšvietos darbe, kiek jėgos leidžia. Kelk vaikų širdyse tautišką susipratimą, gimtosios kalbos meilę ir mokyk juos rašto – tauta už tai bus dėkinga.“

Pagerbdami Vinco Kudirkos atminimą renginio dalyviai sugiedojo „Tautišką giesmę“.

Žodį tarė ir Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, jis džiaugėsi, jog prisimenami Kudirkos idealai, pabrėžė šio žmogaus nesavanaudišką pasiaukojimą tėvynei ir ragino neužmiršti, kad valstybės gerovę kuriame patys.

Atidavus duoklę šviesuoliui, muziejininkė Danguolė Dabrišienė pakvietė tylos minutę skirti netoliese palaidotai V. Kudirkos atminimo puoselėtojai Natalijai Manikienei.

V. Kudirka gimė 1858m. gruodžio 31 d. Mirė būdamas 40-ies 1899 m. lapkričio 16 d.

Agnė Kereišiūtė

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos