baneris leidinys

kermosius
Bene daugiausiai saldumynų Atvelykio kermošiui prikepė gelgaudiškietė Jolita, lauktuvių įsigyti skubėjo ne vienas. D. Pavalkio nuotr.


Balandžio 23 d. Sintautų kultūros centre nuaidėjo pirmą kartą Sintautuose organizuojamas  Atvelykio kermošius, skirtas Sūduvos metams paminėti.
 
Nors dėl iš ryto lynojusio lietaus kermošiaus organizatoriams – Sintautų kultūros centro darbuotojams – teko renginį perkelti po stogu, tai šventės nesugadino.

„2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbęs Sūduvos metais, tai šiemet visas mūsų regionas dūzgia, organizuoja, veikia, daro, švenčia ir visus šitus pabuvimus skiria Sūduvos metams paminėti. Šitas jomarkas irgi ne išimtis. Čia sutiksit tikrus sūduvius, kurie turi ir skanėstų, ir grožybių, visokių dimnybių... Galėsit pasigrožėti šio regiono tautiniu kostiumu, išgirsti puikios muzikos ir pasisemti labai geros nuotaikos, nu, gryna vigada“, – šventę pradėjo Sintautų kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Rūta Bučinskaitė.

Atvykę prekeiviai įsikūrė kultūros centro vestibiulyje. Griškabūdietė bitininkė Gailina kvietė įsigyti bičių produktų, gelgaudiškietė Jolita – įvairių saldumynų. Jolanta, kita gelgaudiškietė, primezgė kojinių iš avies, šuns vilnos. Sako mezganti jau seniai, iš mezgimo pragyvenanti. Pilviškietė Vilma siūlė įsigyti megztų žaislų.

„Grybukus, braškes kepam iš šakotinės tešlos. O į tokius renginius atvažiuojam ne tiek kažką parduoti, bet labiau atsipalaiduoti“, – pasakojo slavikiečių pora.

Specialiai kermošiui Dalė iš Veršių ne tik sūrių suraugė, bet ir duonutės su visokiais pagardais iškepė. Norintys galėjo įsigyti ir šimtalapių, keptų eglučių.

O pasisukioję tarp prekybininkų vietiniai gyventojai ir svečiai galėjo mėgautis kelių valandų Sūduvos regiono muzikos kolektyvų dovanota liaudiškos muzikos doze. Armonikas virkdė, netilo skambios dainos muzikantų iš Kriūkų, Kidulių, Liepalotų bei rajono svečių – iš Kazlų Rūdos ir Akmenynų (Kalvarijos sav.). Atvelykio kermošius sutapo su kita labai svarbia diena –  Jurginėmis.

„Patys griežčiausi Jurginių draudimai susiję su žeme – šią dieną jokiu būdu nevalia jos judinti: arti, akėti, sėti, kasti, net kuolo į žemę įkalti. O vat muzikuoti ir linksmintis prietarai nedraudžia“, –aiškino renginio vedėja Rūta.

Atvelykio kermošius nepraėjo šiaip sau, o su gražia misija.

„O ir gerumas neliko nuošaly. Drauge su dubenėliu ukrainietiškų barščių į taupyklę nuo karo kenčiančiai Ukrainai suaukojome kuklius nepilnus 70 eurų, bet iš visos širdies“, – sakė Sintautų kultūros centro laikinoji vadovė Vida Čeplevičienė.

„Draugas“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos