baneris leidinys

panoviai aciu2
„Ačiū“ nominacija už kultūrines iniciatyvas ir prasmingus darbus įteikta Ingridai Mikalauskienei (kairėje) ir Irenai Jurkšienei... L. Poškevičiūtės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rajono bendruomenėse vyksta visuotiniai ataskaitiniai susirinkimai, tad praėjusį šeštadienį susirinkę Panovių kaimo bendruomenės nariai taip pat apžvelgė praėjusių metų veiklas, o aktyviausiems nariams įteikė nominacijas „Ačiū“.

Greit dvidešimtmetį švęsiantį Panovių kaimo bendruomenės centrą vienija 49 nariai. Visuotinį ataskaitinį susirinkimą pradėjęs bendruomenės pirmininkas Bernardinas Petras Vainius pasidžiaugė, kad ir pandeminiais metais bendruomenės aktyvas bei laisvalaikio salės darbuotoja Ingrida Mikalauskienė stengėsi organizuoti įvairią veiklą. Pirmininkas pakvietė tylos minute pagerbti net devynis Panovių kaimo gyventojus, iškeliavusius Anapilin.

panoviai aciu
...o už visuomeniškas veiklas – Teresei Preikšienei. L. Poškevičiūtės nuotr.

Apžvelgdamas praėjusių metų veiklas bendruomenės pirmininkas akcentavo, kad panoviškiai gražiai pamini valstybines šventes, ypač Liepos 6-ąją, kuomet į Panovių kaime esantį J. Lingio parką iškilmingai atnešama trispalvė ir giedama „Tautiška giesmė“. Šiuo metu bendruomenės aktyvas vykdo vietos projektą „Bendruomeninio verslumo ugdymas ir jaunimo įtraukimas į Panovių kaimo bendruomenės veiklą“, iš jo yra įsigiję priemonių, kurios pasitarnaus ir priimant kaimo svečius ir turistus. Šiais metais bendruomenė planuoja teikti projektą ir įsigyti lauko treniruoklių.

Susirinkimo metu į bendruomenės gretas buvo priimti net šeši nauji nariai, Jūratė Vaišnorienė papildė bendruomenės centro valdybos gretas.

Na, o svarbiausias Panovių kaimo bendruomenės centro susirinkimo akcentas – nominacijų „Ačiū“ įteikimas. Šiais metais už prasmingus darbus nominacija įteikta Irenai Jurkšienei, už kultūrines iniciatyvas – Ingridai Mikalauskienei, už visuomeniškas veiklas – Teresei Preikšienei.

„Aš norėčiau padėkoti ir pasakyti labiau ačiū bendruomenei, be kurios narių įsitraukimo nebūtų  ir renginių. Kadangi aš komandos darbuotojų neturiu, tai mano komanda – bendruomenės nariai“, – atsiimdama apdovanojimą kalbėjo I. Mikalauskienė.

Taip pat buvo įteiktos padėkos būreliui aktyviausių bendruomenės narių. Panoviai išradingai pasipuošia Velykų, Kalėdų progomis. Pernai šių švenčių metu gražiausiai savo sodybas išpuošė Edita ir Virginijus Kabišaičiai, Vida ir Vytautas Trepeikai, Laima Jurgilienė, Kęstutis Gylys.

Susirinkime buvo aptarti ir aktualūs bendruomenei klausimai. B. P. Vainiaus pasiūlymu nutarta atsisakyti bendruomenei priklausančių buvusios mokyklos pastato Žaltynų kaime.

„Reiktų galvoti ir su seniūnu, ir su rajono meru, ką su šiomis patalpomis daryti. Ateityje valdyba turėtų pagalvoti ir dėl baidarių, nes jos yra jau nusidėvėjusios. Ar jas nurašyti, ar likutine verte parduodam?“ – svarstė B. P. Vainius.

Pirmininkas kvietė kaimo moteris prisidėti prie akcijos ir žiemą megzti kojinytes, kepurytes Lietuvos ankstukams.

Susirinkime dalyvavęs Kudirkos Naumiesčio seniūnas Edvardas Belevičius informavo, jog šiemet keliose gatvėse vyks kabelizacija, apgailestavo, kad nepavyko suderinti dėl šių gatvių naujo apšvietimo įrengimo. Taip pat paminėjo, kad numatoma išasfaltuoti Žvejų gatvę.

Panoviečiai teiravosi dėl kaimo centre stovinčio apleisto pastato (buvęs vaikų darželis), prašė naujos skelbimų lentos, kalbėjo apie iškylančias susisiekimo problemas.

„O su kuo mums, ar su karve atvažiuoti iki Naumiesčio? Mokyklinis autobusas neveža mūsų. Reikia samdyti mašiną“, – piktinosi viena panovietė.

Po dviejų produktyvių susirinkimo valandų bendruomeniečiai neskubėjo skirstytis, šnekučiavosi prie arbatos puodelio, apžiūrėjo kaimo moterų rankdarbių parodą.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos