baneris leidinys

baltijos skautai sakiuose
Birželio 11–12 dienomis Šakių ežero pakrantėje šeimininkavo Baltijos jūrų skautai (BJS). Surengtoje sporto šventėje jie kvietė šakiečius paplaukioti baidarėmis, kanojomis ir irklentėmis, išmėginti savo jėgas kamuolių mūšyje, šaudyme iš lanko bei rišant jūrinius mazgus. Nors organizacija savo skyrių Šakiuose turi jau trejus metus, tačiau šis renginys buvo debiutinis.

Baltijos jūrų skautų organizacijos centras įsikūręs Palangoje, bet, einant laikui, jūrų skautai savo veiklą išplėtė ir Klaipėdoje, Nidoje, o daugiausiai narių turi Kaune. Pasak BJS pirmininkės Jurgitos Paškevičienės, organizacija Šakius atrado kone atsitiktinumo dėka.
 
„Turime sodybą Pavilkyje ir dažnai į Lekėčius važiuojame, nepraleidžiame Mėlynių festivalių. Kažkaip pažiūrėjau, kad labai graži mokykla Lekėčių, miškas netoli. Skautams žiemą susibūrus miestų mokyklų salėse nėra kur gamtoje pabūti, aplinkui tik pastatai, o Lekėčiuose – miškai,  tai mes toje mokykloje veiklą pradėjome pirmiausiai. O paskui pagalvojome, kad ir Šakius reikia prigriebti. Kai marširuojame Kaunas–Klaipėda, tai Šakiai beveik pakeliui gaunasi“, – su šypsena pasakojo J. Paškevičienė.

Visgi į savo būrį prikviesti naujų narių kol kas sekasi sunkokai. Anot Jurgitos, mūsų mieste šiuo metu yra apie 20 skautų, šiek tiek daugiau bendrakeleivių organizacija rado Lekėčiuose, tad iš viso rajone turime apie 50 jūrų skautų. J. Paškevičienės teigimu, įsivažiuoti veiklai Šakiuose neleido karantinas, tad moteris tikisi, jog organizuojant įvairias šventes ir užsiėmimus šakiečių skautų kompanija prasiplės.  

Atrodo, kad Jurgitos lūkesčiai gali išsipildyti, mat savaitgalį skautai sulaukė milžiniško antplūdžio pramogauti ištroškusių miestiečių.

„Žmonės sakė, kad tokios šventės labai reikalingos, tai puikus laiko praleidimas. Sekmadienį net savo sulankstomas kėdes atsinešė, pledus – piknikus pasidarė. Pirmą dieną skautišką sriubą dalinom, antrą dieną košę virėm, tai košės net pritrūkom, gerai, kad buvo likę vakarykštės sriubos, ją pašildėm ir padalinom. Itin didelio susidomėjimo sulaukė ilgų muilo burbulų leidimas, atrodo, toks menkas dalykiukas, bet visiems tiek džiaugsmo suteikė... Mes labai tikimės, kad kitais metais prie renginio organizavimo finansiškai prisidės ir savivaldybė, tuomet jį galėsime dar platesnį ir geresnį padaryti“, – įspūdžiais dalijosi moteris.

Norintieji galėjo ne tik papramogauti, bet ir pasivaržyti. Geriausiai rungtyse pasirodžiusių laukė prizai – kelialapiai į Baltijos jūrų skautų organizuojamą vasaros stovyklą, rugpjūčio mėnesį vyksiančią Plembergo karjere. Į šiuos nuotykius leisis nemokamus kelialapius iškovoję aštuoni šakiečiai.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos