akcija2024 568px

paroda foto gldp
Alėjoje sustatę kilnojamąją parodą vienaip ar kitaip su projekto įgyvendinimu susiję kraštiečiai bei svečiai iš Goldapo įsiamžino bendroje nuotraukoje ir džiaugėsi palaikomais ryšiais. D. Pavalkio nuotr.


Antradienį Šakių alėją papuošė 10 stendų su mūsų rajono bei Goldapo (Lenkijos) vaizdais, kuriuos fiksavo tiek mūsų krašto atstovai, tiek lenkai.
 
Kaip pasakojo parodą „Peizažai. Vietos. Erdvės“ pristačiusi savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė, įgyvendinti bendrą kūrybinį projektą iniciatyvą parodė partneriai iš Goldapo, tad iš pradžių fiksuoti akimirkų į mūsų kraštą atvyko jie, o rugsėjį į svečius vyko mūsų krašto atstovai. Tarp jų ne tik pati E. Plančiūnienė, dailininkė Lolita Rūgytė, jaunimo darbuotoja Tatjana Vrubliauskienė, marketingo vadybininkė Monika Būblaitytė, bet ir trys „Žiburio“ gimnazistės – Viltė Lazdauskaitė, Emilija Karušytė, Toma Kopicaitė ir studentė Miglė Mačiulskaitė. Tiesa, Šakiuose prie projekto noriai prisijungė ir fotomenininkas Vidas Venslovaitis.

Tad ekspozicijoje vienoje stendo pusėje galima pamatyti mūsų krašto atstovų užfiksuotas akimirkas Goldape, o kitoje pusėje mūsų krašte Goldapo fotografų dėmesį patraukę pastatai, dvarų fragmentai, gamtos detalės.

Mūsų krašte fotografai tyrinėjo ne tik turistų pamėgtas, bet ir mažiau žinomas vietas. Aplankė Zyplių, Gelgaudiškio dvarus, Kiduliuose žavėjo dvaro aura bei kontrastas su aplink esančiais ir griūvančiais pastatais, paanalizuota ir tilto per Nemuną reikšmė, pakerėjo ir Sudargo piliakalniai.

Tiesa, jau iškart dėmesį patraukė, kad po nuotraukomis nėra autorystės, tačiau E. Plančiūnienė patikina, kad toks buvo lenkų fotografo Jaroslavo, kuravusio šį projektą, sprendimas. Tad pasmalsauti, kur kieno darbas, nėra galimybės, užtat tiek šakiečiai, tiek miesto svečiai kviečiami tiesiog praeinant pasigrožėti fotografijose užfiksuotais vaizdais.

Kilnojamoji paroda Šakius puoš iki gruodžio 4 d. Po to ekspozicija bus išvežta į Goldapą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos