Medžio darbais įprasmino Sūduvos metus

senkus mokiniai
Vienas iš sveikinimų ir padėkų sulaukusių – Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos technologijų mokytojas Vidas Senkus su savo mokiniais. G. Martinaitienės nuotr.

Praėjusį trečiadienį Šakių viešosios bibliotekos Periodikos skaitykloje atidaryta rajono moksleivių medžio darbų paroda, skirta Sūduvos metams paminėti.
 
Švietimo pagalbos tarnybos androgogė Danutė Aniulienė priminė, kad pernai technologijų mokytojai ir mokiniai įprasmino lakūnų Liorentų atminimą ir gamino lėktuvėlius, o šiais metais griebėsi šiek tiek senoviškesnio ir archajiškesnio amato. Taip pat ji patikslino, kad idėjos sumanytojas yra technologijų (vyrų) būrelio pirmininkas Romanas Laurinaitis.

„Kas pasakys, kad amatai išeina? Ne, jie grįžta su iniciatyviais mokiniais ir mokytojais“, – džiaugėsi D. Aniulienė ir grožėjosi ne tik eksponuojamomis prieverpstėmis, bet ir rankšluostinėmis, švilpynėmis.

Ji dėkojo už surastą laiką padirbėti, už kruopščią ornamentiką, archajiškus raštus. Beje, savo darbus pristatė ne tik berniukai, bet ir mergaitės, puse lūpų tvirtinusios, kad tai išties įdomus užsiėmimas.

Tiesa, iš visų technologijų mokytojų renginyje dalyvavo vienintelis Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos mokytojas Vidas Senkus, kuriam padėka už kūrybinį darbą ir vaikų skatinimą žvelgti į tautinį paveldą įteikta gyvai. Padėkos taip pat buvo skirtos  Griškabūdžio gimnazijos mokytojui R. Laurinaičiui, Gelgaudiškio „Šaltinio“ specialiojo ugdymo centro mokytojui Audriui Losčiui, Kidulių ir Sintautų pagrindinių mokyklų mokytojui Eirimui Martūnui, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos mokytojui Raimundui Jurkšaičiui ir Šakių „Varpo“ mokytojui Sigitui Mockui bei jų moksleiviams.

Darbų autentiškumu, meniškumu ir kruopštumu džiaugėsi ir bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė, o renginį vainikavo susitikimas su habilituota mokslų daktare, profesore Giedre Čepaitiene, kuri pristatė savo naujausią knygą „Zanavykija zanavykų lūpomis“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.