baneris leidinys

jurginu paroda
Kristina Kriščiūnaitė pripažįsta jurginus atradusi neseniai, akį traukia ir jos komponuojamos jurginų puokštės, o simpatijų jos užaugintoms gėlėms neslėpė ir parodos lankytojai.


Praėjusį savaitgalį Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) botanikos sodas VDU Didžiosios salės fojė surengė tarptautinę jurginų parodą. Auginamus jurginus ir sukurtas veisles demonstravo Lietuvos selekcininkai bei universitetiniai botanikos sodai iš Lietuvos ir Latvijos. Iš viso lankytojai galėjo grožėtis daugiau kaip 700 veislių. Pirmą kartą parodoje dalyvavo ir šakietė Kristina Kriščiūnaitė.
 
Kaip „Regionų naujienos“ žurnalistams pasakojo mūsų kraštietė, ji jurginų selekcija neužsiima, o šių gėlių auginimą vadina brangiu hobiu ir aistra. Nors su gėlėmis K. Kriščiūnaitė dirba daug metų, įspūdingo, net iki 35 cm siekiančio skersmens jurginų žiedus į parodą atvežusi augintoja pripažino jurginus atradusi neseniai ir atsitiktinai – iš prekybos centro už kelis centus „išgelbėjusi“ kelis nukainotus, užsilikusius augalus ir… juos visiškai įsimylėjusi. Šiuo metu paklausta, kiek jurginų turi iš viso, Kristina nuoširdžiai atsako nežinanti.

„Jurginų turiu pasodintų iš viso 998 metrus – žinau, nes tokio atstumo laistymo sistemą vedžiojau šiltnamiuose. O kiek ten tuose metruose auga veislių ir pačių krūmų, jau nebesuskaičiuoju. Turiu sąlygas ir galiu pradėti daiginti jurginus itin anksti, vasario pabaigoje. Tad birželį jau skinu didžiulius jų žiedus, iš kurių pagal užsakymus kuriu puokštes. Jas pamačius – abejingų jurginams nelieka“, – „Regionų naujienoms“ pasakojo augintoja ir floristė, į parodą atvežusi ir savo kurtą įspūdingą jurginų puokštę.

Įdomu tai, kad būtent jurginas, užkrėtęs Kristiną meile šiems augalams ir jos atvežtas į parodą, pelnė ir lankytojų simpatijas: iš viso parodą aplankė per 2 tūkst. 500 žmonių, o daugiausiai balsavimo vėliavėlių buvo įmerkta prie Kristinos išauginto masyvaus balto jurgino žiedo – tai selekcininko iš Nyderlandų Lans-de Boer 1997 m. sukurta veislė ‘Fleurel’.

Pati K. Kriščiūnaitė po parodos neslėpė užplūdusių emocijų, dėkojo artimiesiems už palaikymą ir džiaugėsi, kad pirmas blynas toli gražu neprisvilo.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos