akcija2024 568px

bulves svente
Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centrą „Santaka“ ir dabartinę jos pirmininkę Loretą Adomaitienę (su gėlėmis) centro veiklos 20-mečio proga sveikino Šakių bendruomenių centrų asociacijos nariai. Pirmininkė dėkojo jai bendruomenės vairą perdavusiam dabartiniam miesto seniūnui Edvardui Belevičiui. (L. Poškevičiūtės nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Kudirkos Naumiestietis neatsiejamas nuo lietuvių mėgstamos daržo karalienės bulvės, čia įsikūrė pats moderniausias Lietuvoje bulvių sėklininkystės ūkis „Šaka“, iš visos šalies plūsta turistai lankyti Jono Valaičio įkurto pirmo Lietuvoje Bulvės muziejaus, šiame krašte užauginami bene didžiausi bulvių kiekiai. Tad naumiestiečiai propaguodami bulves, meilę gimtajam Kudirkos Naumiesčiui ir surengė Bulvės festivalį, kurio metu paminėtas ir Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centro „Santaka“ veiklos 20-metis.
 
Nors važiuojant į Kudirkos Naumiestį šiltą praėjusio šeštadienio vidudienį laukuose dūzgė bulvių kasamosios, mat pats bulviakasis, tačiau žmonės plūdo į miestą, nes čia surengtas ne bet koks, o Bulvės festivalis. Ypač žiūrovus viliojo Lietuvos galiūnų varžybos. Penki vyrai net dvi valandas rungėsi dėl Zanavykijos galiūno titulo: kėlė 135 kg rąstą, beveik 100 kg luitą, vertė 360 kg padangą, nešė 135 kg lagaminus, laikė svorius, kėlė per medinį stovą 140 kg akmenį. Susumavus visų šešių rungčių rezultatus, daugiausiai taškų surinko ir Zanavykijos galiūnu tapo alytiškis Modestas Struckus, garbingą antrą vietą iškovojo šakietis Audrius Jokubaitis, trečias liko radviliškietis Lukas Mataitis. Į sceną užlipęs varžybų vedėjas Lietuvos galiūnas Vidas Blekaitis pasidžiaugė, „kad paskutinės šį sezoną varžybos įvyko iki galo ir galiūnai išliko sveiki“.

Kaip visada, išradingai festivalį vedė Rima Rauktienė, susirinkusiems žiūrovams ne tik atskleidė, ką reiškia sapnuoti bulves, bet priminė, kad prieš aštuonerius metus Kudirkos Naumiestyje įvyko pirmoji šventė „Bulvynė 2015“, kurios rengėja Laima Gončaruk. Na, o šiemet kultūros darbuotojų galvose kilo mintis tęsti tradiciją ir surengti antrąją bulvei skirtą šventę paminint ir Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centro (BC) „Santaka“ veiklos 20-metį. Bendruomeniečių pasveikinti atvyko Seimo nariai Giedrius Surplys, Irena Haase, kurie linkėjo ir toliau burti bendruomenę gražioms iniciatyvoms ir darbams bei padėkojo už aktyvų vadovavimą buvusiems „Santakos“ pirmininkams Vidmantui Urbaičiui ir Edvardui Belevičiui.

Dabartinę bendruomenės centro vedlę Loretą Adomaitienę sveikino Šakių bendruomenių centrų asociacija, Vinco Kudirkos gimnazijos, Marijampolės profesinio rengimo centro, Kudirkos Naumiesčio skyriaus bendruomenės, kultūros darbuotojai, miesto seniūnas E. Belevičius, pasidžiaugdami, kad BC „Santaka“ savo darbais yra sektinas pavyzdys, linkėjo, kad nepritrūktų idėjų ir kad visi gyventų „vardan gražaus Kudirkos Naumiesčio seniūnijos gyvenimo“.

„Bendruomenės centro gimtadienis buvo sausio mėnesį. Bet kažkaip norėjosi surengti šventę esant gražiam orui, kad susirinktų didesnis ratas žmonių. Mūsų bendruomenė galbūt nebūtų susikūrusi be mūsų steigėjų – Grinos Šnirpūnienės, Vidmanto Urbaičio, Kristinos ir Viktoro Lebedžinskų, Zigmo Stravinsko“, – vardijo ir dėkojo dabartinė pirmininkė L. Adomaitienė bendruomenės centro pradininkams.

Anot L. Adomaitienės, šiuo metu BC „Santaka“ vienija 70 žmonių, pirmininkė įteikė šūsnį padėkų patiems aktyviausiems bendruomeniečiams.

„Kai prieš ketverius metus stojau prie bendruomenės centro vairo, labai dideles pamokas gavau iš E. Belevičiaus, norėčiau jam tarti didelį ačiū“, – kalbėjo L. Adomaitienė.

Lietuviams bulvės – lyg antroji duona, tad festivalyje viskas ir sukosi apie bulvę, gausu buvo ir bulvinių patiekalų. Didžiulio susidomėjimo sulaukė visos Lietuvos turistų dėmesio nestokojančio Bulvės muziejaus įkūrėjo Jono Valaičio ir jo komandos surengta skirtingų bulvių veislių degustacija. J. Valaitis priminė, kad prieš 30 metų buvo įsteigta bulvininkystės bendrovė „Šaka“, kurios vienas iš steigėjų  yra ir jis, kvietė arčiau savęs ir kitus steigėjus – Gediminą Janulaitį, Juozą Pukelį, prašė prisiminti Anapilin iškeliavusį kolegą Zigmą Lietuvininką.

„Jei nebūtų šitų vyrų, tai gal nebūtų ir šito festivalio“, – kalbėjo J. Valaitis, kviesdamas festivalio dalyvius  paragauti net penkių veislių bulvių ir išrinkti festivalio Bulvę karalienę.

Stebino naumiestiečių išradingai papuošta scena ir festivalio prieigose įsikūrę bendruomenės centro „Santaka“, Vinco Kudirkos gimnazijos, Kudirkos Naumiesčio profesinio rengimo centro bei Šakių bendruomenės centrų asociacijos kiemeliai, kurių šeimininkės prigamino vėdarų, kugelio, cepelinų, čirvinių bulvinių blynų, gruzdintų bulvyčių, iškepė bulvių pyragą ir varžėsi, kieno patiekalai patys skaniausi. UAB „Šaka“ siūlė susipažinti su veislinėmis bulvėmis ir net jų įsigyti.

Bulvės festivalį tęsė Mamų ir dukrų kvartetas, Daumantų muzikantai, o organizatoriai atsisveikino iki kitų metų susitikimo bulvių sostinėje – Kudirkos Naumiestyje.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos