baneris leidinys

Liepos 8 dieną Šakių rajono savivaldybėje lankėsi Lenkijos Suvalkų rajono administracijos atstovės I. Ržany ir B. Chelmicka - Bordžio. Kartu su Šakių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus specialiste Inga Navlickiene viešnios aptarė Suvalkų ir Šakių savivaldybių įgyvendinamo bendro projekto „XIX a. Lenkijos ir Lietuvos pasienio architektūros paminklų konservavimas ir restauravimas – I etapas“, kurį remia Europos Sąjunga, eigą.

Susitikimo metu aptartos rugsėjį abiejose šalyse planuojamų seminarų – konferencijų temos ir datos. Sutarta, kad rugsėjo 16 d. seminaras vyks Suvalkų rajone,  Dovspudos dvare, o rugsėjo 17 d. – Šakių rajone, Zypliuose. Šio projekto abiejų šalių savivaldybės ėmėsi pagal Europos regioninės plėtros fondo 2007-2013 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo abipus sienos programą „Lietuva-Lenkija“. Pagal projektą numatyta parengti  dviejų kultūros paveldo objektų Lietuvoje ir Lenkijoje restauravimo techninę dokumentaciją: Kidulių dvaro sodybos svirno restauravimo techninę ir neogotikinių grafo Paco rūmų griuvėsių Dovspudoje (Lenkijos Suvalkų apskritis) konservavimo dokumentaciją.

Planuojamas ir antras projekto etapas, kurio metu, radus finansavimo šaltinius ir galimybes, Kidulių dvaro svirne ketinama įkurti ekologinio turizmo centrą. Tikimasi, kad atnaujintas dvaro svirnas su penkių hektarų parku taps traukos objektu.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
71

Reklama


188x376-ext

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos