baneris leidinys

vaikaiBirželio 23 d. baigėsi pirmoji Gelgaudiškio bendruomenės “Atgaiva” 10 dienų trukusi Vaikų dienos centro vasaros stovykla, kurioje šauniai laiką leido penkiolika vaikučių, penkios labai nuoširdžios ir tiesiog jaunatvišku veržlumu trykštančios savanorės – Gelgaudiškio vidurinės mokyklos moksleivės Lina, Dovilė, Evelina, Ramunė ir Neringa iš Vilkaviškio bei jų nenuilstantys organizatoriai ir vadovai Ilona ir Martynas.

Nuotr. Po savanoriško paplūdimio tvarkymo - smėlio pilių statymas Nemuno pakrantėje.

- Tiesiog norėjau patikrinti, ar tikrai vaikams šiandien niekas neįdomu? Ar tikrai  jie nieko nenori? – mintimis dalijosi stovyklos organizatorė Ilona. – Pasirodo galima sudominti!

Vakai parodė tiek aktyvumo ir iniciatyvos, kad nebuvo neigiamų emocijų ir nesinorėjo išsiskirti, tiek daug buvo apie ką pakalbėti po kiekvienos dienos renginių.
 
- Netiesa, kad visi aktyviausi ir geriausi  vaikai išeina į gimnaziją, - gyrė savanores moksleives stovyklos vadovė Ilona.

Lina, Dovilė, Evelina, Ramunė ir Neringa savo vasarą praleidžia bendraudamos su Vaikų dienos centro vaikučiais. Kartu šoka, dainuoja, piešia, maudosi, stovyklauja ir daro tai su nepaprastu aktyvumu ir entuziazmu.

- Mums patinka darbas su vaikais,- kalbėjo merginos. – Stovykloje įgavom patirties, kantrybės, žinių ir bendravimo įgūdžių. Tai gyvenime tikrai pravers – juk teks bendrauti su įvairių charakterių žmonėmis! Ar yra kas geriau už mokymąsi mokant kitus? Tolerancija, pakantumas, nuoširdumas, paprastumas, visapusiškumas, kūrybingumas, komandiškumas - savybės, kurios tampa vertybėmis kiekvieną kartą iš naujo prisidedant prie savanoriškos veiklos.

Visos merginos – savanorės pasiskirstė darbais, bet labai daug visur viena kitai padėjo ir viena kitą palaikė. Ramunė režisavo ir surengė spektaklį “Vilkas, ožka ir devyni ožiukai”, kuriam nereikėjo daryti dekoracijų. Viską, ko reikėjo spektaklio vaidinimui, vaikai rado kavinės “Vakarų užuovėja” aplinkoje. Stovyklautojai labai dėkingi kavinės savininkams Ritai ir Rimvydui Puidokams už tokį šiltą ir nuoširdų priėmimą, už stovyklos uždarymo vaišes. Neringa buvo stovyklos šokio sukūrimo iniciatorė. Su šokiu prasidėdavo kiekvienas rytas. “Šokis – tai energija, tai judėjimo džiaugsmas, suvienijantis mus” – reiškė savo emocijas vaikai. Evelina parašė stovyklos uždarymo dainą, kuri tapo ne tik stovyklos, bet ir pačio bendruomenės centro “Atgaiva” savotišku himnu.

Stovyklos sėkmė ne tik labai kruopščiai suplanuotoje ir gerai organizuotoje dienotvarkėje, bet ir tame, kad čia nebuvo nepastebėtų ir atstumtų vaikų, nebuvo geriausiųjų rinkimo. Čia kiekvienas buvo priimtas ir vertinamas toks, koks yra.

Stovyklos dienotvarkė išties nustebino savo renginių gausumu, pateiktų žinių įvairumu. Kiekviena diena vaikams – tai nepakartojami įspūdžiai ir susitikimai, maudynės Nemune, smėlio pilių statymas. Visos stovyklos  metu vaikai savanoriškai tvarkė panemunės paplūdimį, rinko šiukšles, kad prie vandens leidžiamas laikas būtų visapusiškai malonus ir naudingas.

Kiekviena diena turėjo savo temą. Gamtos diena prasidėjo nuo dokumentinio filmo “Namai” peržiūros, o baigėsi šiukšlių rinkimu Turgaus aikštėje. Dailės diena – tai ne tik piešimas, tai įdomus bendravimas su Gelgaudiškio kultūros centro direktoriumi Edgaru Pilypaičiu, tai guašo karas, kurio pasekmės nuo stalų, sienų, durų ir grindų buvo labai kruopščiai išvalytos, kad net žymės neliko.

Teatro diena – Ramunės režisuotas ir surengtas spektaklis “Vilkas, ožka ir devyni ožiukai”, įvykęs unikalioje kavinės “Vakarų užuovėja” aplinkoje. Tikrai nepakartojamas emocijas visiems dovanojusi premjera!  Teisės diena -  susitikimas su buvusia aktyvia bendruomenės nare Medeina Haase, dabar Mykolo Riomerio universiteto teisės fakulteto studente, kuri supažindino vaikus su jų teisėmis ir pareigomis, daug kalbėjo apie pilietiškumo ugdymą. Kelionių po pasaulį diena – tikybos mokytojos Vilmos Sluoksnaitienės ir savanorės Linos emocingas pasakojimas apie kelionę į Taizę Prancūzijoje, kur suprato kaip svarbu sukurti  bendruomenę, kuri būtų pasiryžusi gyventi santarvėje, bendruomenę, kuriai širdies gerumas ir paprastumas būtų visų svarbiausi. Savanorystės dieną vyko susitikimas su viena iš pirmųjų bendruomenės savanorių Gintare Žilaityte, šiuo metu Kauno technologijos universiteto studente, kuri savanorystės veiklą tęsė Kauno savanorių organizacijoje. Ji papasakojo vaikams apie savanorišką jaunimo veiklą ir tikslus, kvietė tapti didele jėga, kuri stumteli, išjudina ir, pasitelkus savo mintis, kūrybiškumą bei norą padėti, sukuria stebuklus. Medicinos diena – labiausiai vaikams patikusi Marijampolės visuomenės sveikatos centro Šakių skyriaus vyresniosios specialistės Giedrės Tunikaitienės paskaita apie infekcines ligas ir nepakartojamą saldainių valgymą, įsidedant juos į burną nepalietus pirštais.

Kiekvienos dienos įspūdžiai buvo surašyti į atskirą stovyklos dienoraštį, pakabintą ant sienos ir tikrai labai ilgą! Vaikai čia surašė savo emocijas, nuotaikas, palinkėjimus, pagyrimus. Tai savotiškas kelias, vedantis tiesiai į širdį! Pasižiūri į jį ir supranti, kad vienas iš didžiausių gyvenimo džiaugsmų yra dalintis su kitais tuo, ką turi geriausio!

Ko gero, didžiausias džiaugsmas - matyti mažų akyčių spindėjimą, būti šalia ir dalinti jiems savo laiką, dėmesį, meilę - dalykus, kurie nieko nekainuoja, kurių visi turime ir kurie tapę patys reikalingiausi. Jei visada rinktume tik geriausius – tai kas būtų visi likusieji? Kam reikėtų stengtis, jei matai, kad vis tiek niekada nebūsi geriausias? Ši stovykla padėjo vaikams pasijusti vertingais ir reikalingais, atrasti savo privalumus – tą gyslelę, kurią jiems reikia ugdyti.

Asta Gvildienė

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos