baneris leidinys

knygeles_pristatymasLapkričio 18 dieną nemažas būrys naumiestiečių susirinko į Vinco Kudirkos muziejaus salę, kur buvo pristatyta mūsų kraštietės, poetės Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės antroji poezijos knygelė „Prisimink mane“. Šios knygelės išleidimas sutapo su pirmųjų poetės mirties metinių minėjimu.

Nuotr. Poetės Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės antrosios poezijos knygelės „Prisimink mane“ pristatymo akimirkos.


Pirmoje knygelės pristatymo dalyje Kudirkos Naumiesčio kultūros centro poezijos teatras, vadovaujamas Laimos Mockevičienės parodė kompoziciją, kurios metu buvo skaitomi eilėraščiai iš abiejų poetės Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės poezijos knygelių. Taip pat buvo dainuojamos dainos, sukurtos pagal naumiestietės poetės eiles, o jos anūkė, moksleivė Evelina Kuraitė padeklamavo eilėraštį „Motinos ilgesys“.

Buvo prisiminta ir pirmoji Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės  poezijos knygelė „Našlaitės dalia“. Toks pavadinimas parinktas neatsitiktinai. Ramutė, nesulaukusi nei vienerių metukų, neteko savo mamos ir augdama be jos patyrė skaudžią našlaitėlės dalią.
 
Antroje renginio dalyje nuoširdžiais ir šiltais prisiminimais dalijosi geras Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės bičiulis, pirmosios knygelės sudarytojas Stanislovas Eugenijus Poniškaitis bei poetės sūnus Vygintas Kuras. Apie poetės kūrybą kalbėjo ilgametė lietuvių kalbos mokytoja Laimutė Kaminskienė.

Po renginio kiekvienas jo dalyvis gavo dovanų  tiek pirmąją, tiek antrąją Ramutės Vaičiūnaitės – Kurienės poezijos knygelę.

Šakių rajono savivaldybės vicemeras Algimantas Damijonaitis padėkojo poetės sūnui V. Kurui už renginį, skirtą paminėti Mamos ilgą, nuoširdų ir prasmingą kūrybinį darbą. Kitąmet poetei Ramutei Vaičiūnaitei – Kurienei būtų sukakę septyniasdešimt metų.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos