akcija2024 568px

5metisSuėjo penkeri metai nuo tos dienos, kai Šakiuose visus svarbiausius rajono neįgaliųjų žmonių reikalus vieningai sprendžia Neįgaliųjų reikalų koordinacinė taryba. Praėjusį ketvirtadienį vyko specialus koordinacinės tarybos veiklos penkmečio paminėjimas, skirtas nuveiktiems darbams apžvelgti.

Nuotr. Praėjusį ketvirtadienį buvo atšvęstas Neįgaliųjų koordinacinės tarybos veiklos penkmetis.

Gruodžio 2 dieną, Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos išvakarėse, „Gulbelės“ konferencijų salėje vyko rajono Neįgaliųjų reikalų koordinacinės tarybos penkerių metų sukakties paminėjimas. Šventėje dalyvavo Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentė Rasa Kavaliauskaitė, įvairių draugijų, vienijančių atskirų negalių žmones, atstovai, pirmininkai, rajono meras Juozas Bertašius ir vicemeras Algimantas Damijonaitis, Šakių seniūnas Alfonsas Jakas ir daugelis kitų.
 
Mintis kurti Neįgaliųjų koordinacinę tarybą 2004 metai kilo Šakių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjai Leonorai Pocevičiūtei. Kaip teigė vedėja, iki įsikuriant šiai tarybai buvo sunku dirbti, spręsti neįgaliųjų reikalus. Norint spręsti neįgaliesiems kylančias socialines problemas buvo svarbu bendrauti su neįgaliuosius atstovaujančiais pirmininkais. Koordinacinės tarybos kūrimo aktyvistė Genovaitė Marija Mačaitienė pamena, jog pirmieji šios tarybos veiklos žingsniai nebuvo lengvi. Būta ir nesutarimų, nesusikalbėjimų.

Tačiau dabar neįgalieji gali pagrįstai džiaugtis, turėdami tvirtą Koordinacinę tarybą, kurios dėka rajone sprendžiamos rimtos neįgaliųjų problemos. Tokia Šakių rajone vykdoma Neįgaliųjų reikalų koordinacinės tarybos veikla yra pavyzdys daugeliui Lietuvos rajonų. To, kad prie bendro stalo neįgalieji vieningai su valdžios atstovais sprendžia savo problemas, pavydi daugelis kitų rajonų neįgaliųjų. Kaip žinia, Neįgaliųjų koordinacinės tarybos posėdyje problemos ne tik aptariamos, bet ir veiksmingai sprendžiamos. Kaip teigė šventėje kalbėjusi L. Pocevičiūtė, kai kurie darbai ypač apčiuopiami. Pavyzdžiui, būtent šioje taryboje kilo mintis, kad savivaldybės pastate būtų įrengtas keltuvas – liftas, skirtas sunkiai vaikščiojantiems ar neįgaliųjų vežimėliuose sėdintiems žmonėms.

Pirmasis penkmetį mininčius žmones stojęs pasveikinti J. Bertašius negalėjo neprisiminti praėjusią savaitę šiurpioje avarijoje žuvusių bičiulių, kolegų iš kaimyninio Vilkaviškio. Mero paprašyti šventės metu žmonės tylos minute pagerbė Anapilin išėjusiųjų Vilkaviškio rajono valdžios atstovų atminimą. Neįgaliuosius ir jų atstovus pasveikinti atvykęs meras kalbėjo, kad rajono neįgalieji yra verti didžiulės pagarbos. Vienokią ar kitokią negalią turintys žmonės rūpinasi ne tik savimi, bet ir kitais. Meras palinkėjo, kad žmonės, besirūpinantys neįgaliaisiais, ateityje nenusisuktų nuo pradėtų darbų ir juos toliau sėkmingai tęstų. Už neįgaliųjų labui atliktus darbus J. Bertašius savo vardu pasirašytus Padėkos raštus įteikė Birutei Jančaitienei, Romai Dėdinienei, Sauliui Rakauskui, Aldonai Kačergienei, Aušrai Sutrinavičienei, Stasei Vasaitienei, Jonui Bosui, Antaninai Dobrovolskienei, Adolfui Baranauskui, Aldonai Smuikaitienei ir Marijai  Mačaitienei.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos