akcija2024 568px

zvakiu_paroda2Gruodžio 13 dieną Šakių viešosios bibliotekos Periodikos skaitykloje buvo atidaryta jauki Mildos Bendoraitienės rankų darbo žvakių paroda. Vienintelė Lietuvoje iš parafino pjaustytas žvakes gaminanti moteris džiaugiasi pasiekusi užsibrėžtą tikslą.

Nuotr. Meno gyslelę turinti M. Bendoraitienė šakiečiams dovanoja originalią, rankų darbo žvakių parodą.

Jaukioje Šakių viešosios bibliotekos Periodinių leidinių skaitykloje pirmadienio vidurdienį buvo atidaryta Mildos Bendoraitienės rankų darbo žvakių paroda. Meno gyslelę turinti moteris šakiečiams pateikė parafininių kalėdinių eglučių, išmargintų kiaušinių bei įvairiais ornamentais raižytų žvakių.
 
M. Bendoraitienė originalių žvakių gamyba susidomėjo kiek daugiau nei prieš metus laiko. Moteris pripažino, jog gyvenime buvo toks momentas, kai pradėjusi kažką daryti, taip iki galo ir nepabaigdavo. „Pradedi, kažkas ne taip, ai neįdomu ir meti. Štai ir žvakes pradėjau daryti. Iš pradžių nesigavo – mečiau. Bet paskui pasakiau sau: „Palauk. Jau ne tas amžius, reikia kažką pabaigti“. Tiesiog prisiverčiau, kad pabaigčiau“,- atviravo Milda. Ne vieną amatą išbandžiusi Milda teigė norėjusi, atrasti technologiją, pagal kurią pačiai pavyktų pasigaminti panašią žvakę į tą, kokią gana seniai dovanų gavo jos vyras Gintas. Šių žvakių gaminimo technologija reikalauja nemažai laiko ir kantrybės. Pasak kūrėjos, vien žvakės padarymas ir išlaikymas iki žvakės suaušimo trunka septynias valandas. Paskui ją reikia vėl iki tam tikros temperatūros atšildyti, kad eitų nudažyti, išpjaustyti. Tačiau dabar M. Bendoraitienė džiaugiasi pasiekusi užsibrėžtą tikslą, kurio rezultatai šiandien eksponuojami bibliotekoje.

Beje, dar šių metų pavasarį moteris su rankų gamybos kiaušinio formos žvakėmis dalyvavo Vilniuje vykusioje garsiojoje Kaziuko mugėje, kurioje ji laimėjo specialų apdovanojimą už tautinio paveldo puoselėjimą. M. Bendoraitienės tikinimu, jos pagamintas kiaušinis iki pusės sudega maždaug per penkias valandas.

Ši paroda bibliotekos Periodikos skaitykloje bus eksponuojama iki Šv. Kalėdų, tad visi norintieji gali ne tik į originalias žvakes akis paganyti, bet ir jų  įsigyti.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos