baneris leidinys

jav_ataseAsta GVILDIENĖ

Vasario 1 dieną Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje viešėjo Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Vilniuje kultūros atašė Mrs.Stephany Stone, politikos ir ekonomikos atašė Mr.Seth Hord, programų koordinatorė Mrs.Inga Sidrys. Diplomatai pristatė JAV ambasados Vilniuje vykdomą veiklą, trumpai supažindino su JAV politika, kultūra ir švietimu, papasakojo apie savo darbą diplomatinėje tarnyboje.

Nuotr. Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Vilniuje kultūros atašė Mrs.Stephany Stone, politikos ir ekonomikos atašė Mr.Seth Hord pažadėjo finansiškai paremti Lukšių Vinco Grybo gimnazijos  ir švietimo įstaigos „Jaunieji amerikiečiai“ bendrą projektą.

Svečius sutiko ir priėmė Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė, susitikime dalyvavo rajono savivaldybės meras Juozas Bertašius, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė, gausus Lukšių Vinco Grybo, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijų ir Griškabūdžio bei Kriūkų vidurinių mokyklų mokinių ir mokytojų būrys.
 
„Lukšių Vinco Grybo gimnazijos projektas atvėrė dar vienerius vartus į šios dienos susitikimą. Tai puiki proga susipažinti ir kartu kurti naujas idėjas. Ar gali Žemėje būti ramybė, jei ji nuolat sukasi? Mūsų gimnazija gyvena labai aktyvų gyvenimą. Mes sukamės įvykių sūkuryje. Čia nuolat vyksta seminarai, konferencijos, šventės“, - kalbėjo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė.

Pabendravę su moksleiviais, susipažinę su  Lukšių Vinco Grybo gimnazijos veikla ir projektais, JAV ambasados diplomatai pažadėjo finansiškai paremti Lukšių Vinco Grybo gimnazijos  ir švietimo įstaigos „Jaunieji amerikiečiai“ bendrą projektą, kuris bus įgyvendinamas šių metų birželio mėnesį.

Su „Jaunųjų amerikiečių“ švietimo įstaiga Lukšių Vinco Grybo moksleiviai susipažino praėjusiais metais spalio mėnesį viešėdami Gretes Unrein mokykloje Vokietijoje, kur po intensyvaus, bet labai įdomaus bendro vokiečių, albanų, amerikiečių ir lietuvių darbo buvo surengtas keturių tautų šou. Taip per šokį, dainą, vaidybą buvo lavinamas vaikų kūrybiškumas, skatinimas pasitikėti savo jėgomis, įgyti patirties. Už savo aktyvią veiklą ir tarptautinius turus JAV bei visame pasaulyje: Europoje, Pietryčių Azijoje, Japonijoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje 1967 metais „Jaunieji amerikiečiai“ buvo apdovanoti Oskaru.

Pasak N.Šapolienės, unikali ir labai spalvinga „Jaunųjų amerikiečių“ švietimo iniciatyva - muzikiniai turai. Tai – dainavimo ir šokio šou, supažindinantis su įvairiais žanrais ir stiliais (baletas, hip hopas, šiuolaikinis šokis, džiazas, rokas ir t.t.). Darbo tikslas – pasitelkiant meną suteikti moksleiviams pasitikėjimo savimi ir plėtoti jų kūrybines galias. Taip ugdomas gebėjimas dirbti komandoje, disciplinuotas mąstymas, skatinamas savigarbos jausmas.

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė sako, kad svarbų vaidmenį šiame projekte atlieka įvairių kultūrų susitikimai ir lingvistinės kompetencijos, ypač anglų kalbos, plėtra. Be to, „Jaunųjų amerikiečių“ darbas yra labai įdomus, novatoriškas, motyvuotas. Čia nepropoguojama politika, ideologija ar religija – visa veikla susijusi su švietimu, kūryba ir menu. Po užsiėmimų su „Jaunaisiais amerikiečiais“, pasak N.Šapolienės, daugelyje mokyklų buvo imtasi iniciatyvos – atsirado naujų teatro grupių, šokio būrelių, teigiamai pasikeitė mokinių elgesys ir noras mokytis.

N.Šapolienė nuoširdžiai džiaugiasi, kad idėja paprašyti JAV ambasados Vilniuje pagalbos, buvo išgirsta ir palaikyta, o atvykę diplomatai bendram lietuvių ir amerikiečių projekto įgyvendinimui pažadėjo realią finansinę paramą. Koks bus jos dydis, šiandien dar neįvardijama, tačiau ji leis bendram kūrybiniam darbui Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje suburti net 500 moksleivių iš Latvijos, Rusijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos