baneris leidinys

pyragasGiedrė PLEČKAITYTĖ

Vasario 16-ąją sukako 93 metai, kai atkurta Lietuvos valstybė. Tradiciškai šiai dienai paminėti rajone netrūko iškilmingų renginių. Nominacijų „Aitvaras“ ir „Varpas“ apdovanojimų iškilmėse buvo pagerbti rajono šviesuoliai. Šią dieną pagerbta aštuntoji Šakių garbės pilietė. Ja tapo Elena Ruzgienė. Griškabūdžio vidurinės mokyklos bendruomenė Vasario 16-ąją pasitiko su rekordiško ilgio tortu, taip netradiciškai paminėdama Valstybės atkūrimo dieną.

Nuotr. Griškabūdžio vidurinės mokyklos bendruomenė Vasario 16-ąją šventė netradiciškai. Mokyklos virėjos iškepė keturių metrų ilgio tortą, papuoštą Lietuvos vėliavos spalvomis.


Pirmojo pasaulinio karo pabaigos išvakarėse valstybingumo puoselėtojai, šviesuoliai ryžosi reikšmingam žingsniui – Lietuvos valstybės atkūrimui. 1918 metų Vasario 16-ąją 20 visuomenės veikėjų savo parašais patvirtino, kad Lietuva - pasaulio valstybė, turinti suverenitetą, autonomiją.   

Praėjusį trečiadienį Lietuvoje vėl išaušo ta diena, kai buvo keliamos vėliavos. Sustabdę žvilgsnį ties mūsų šalies trispalve, ne tik mintyse, bet ir garsiai tarėme – vardan tos Lietuvos. Šiandien Lietuvos valstybė, iškentėjusi ne vieną svetimšalių represijų antplūdį, tremtį, skaičiuoja 94 –uosius valstybės atkūrimo metus. Lietuvos valstybės atkūrimui paminėti Vasario 16-ąją Šakiuose ir Kudirkos Naumiestyje vyko iškilmingi renginiai.
 
Įteikė Garbės pilietės regalijas

Šakių kultūros centre, vykusiame iškilmingame „Aitvaro“ nominacijų teikime, prieš paskelbiant nominantus, visa garbė ir dėmesys teko tautodailininkei Elenai Ruzginei. Šakių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Julė Kasparevičienė paskelbė aštuntojo Šakių garbės piliečio vardą. Kaip žinia, šįkart Šakių garbės piliete tapo E. Ruzgienė. „Šviečianti moteris, šviečianti savo elegancija, savo erudicija ir savo gražiais darbais. E. Ruzgienė mūsų Šakių vardą garsina ne tik rajone, bet ir Marijampolės apskrityje bei už jos ribų. Elytė yra tapusi respublikinio liaudies kūrybos konkurso „Aukso paukštė“ vaizduojamosios dailės tapybos srityje nugalėtoja. Tai buvo bene pats aukščiausias tautodailininkės įvertinimas, kurį gali pelnyti mūsų šalyje žmogus, kuriantis ir dirbantis liaudies kūrybos srityje. Elena gyvena tarp mūsų, šviečianti ir visiems linkinti gero, visada pasiruošusi padėti, pilna kūrybinio aktyvumo. Visuose konkursuose, pleneruose mes Eleną sutinkame“, - ceremonijoje kalbėjo vedėja A. J. Kasparevičienė. Šakių rajono savivaldybės tarybos sprendimu, E. Ruzgienei nuspręsta suteikti Šakių garbės pilietės vardą už didelį indėlį puoselėjant tautodailės tradicijas ir Šakių krašto garsinimą. Aidint į šventę susirinkusių ir atsistojusių žmonių plojimams, Šakių rajono meras Juozas Bertašius Elenai Ruzgienei įteikė Garbės pilietės regalijas.

Pagerbė rajono šviesuolius  

Po Šakių garbės pilietės apdovanojimo iškilmingame renginyje simbolinėmis „Aitvaro“ statulėlėmis bei Padėkos raštais buvo apdovanoti ir mūsų krašto šviesuoliai. Pirmoji „Metų literatės“ nominacija buvo įteikta mokytojai Emilijai Šulinskienei iš Gelgaudiškio. Tautodailininkei Birutei Jakštienei iš Kudirkos Naumiesčio nominacija įteikta už kultūros paveldo objektų restauravimą. Šakių „Varpo” vidurinei mokyklai – už ilgametį menų puoselėjimą. Nominacija „Metų bibliotekininkė“ buvo įteikta Inesai Bagdanavičienei iš Lukšių. Skirmantas Paukštys buvo pagerbtas už etnokultūros žurnalo „Suvalkija” leidybą. Kraštiečiui Bernardui Aleknavičiui „Aitvaro“ statulėlė ir padėka atiteko už viso gyvenimo kultūrinę veiklą. Mokytojai Eglei Dragūnaitytei iš Gelgaudiškio įteiktas apdovanojimas už tarptautinius jaunimo projektus. Nominacija „Metų kraštotyrininkas“ buvo skirta šakiečiui Jonui Bosui. Muzikos mokytojai Sonatai Povilaitienei iš Šakių skirta nominacija „Jaunųjų talentų ugdytoja“. Šakietei Daliai Zokienei – nominacija „Metų akomponiatorė“. Metų kultūros rėmėjais pripažinti Genovaitė ir Juozas Bertašiai, UAB „Lukšių pieninė” vadovas Genadijus Butkus, Kredito unija „Zanavykų bankelis” pirmininkė Aušrelė Pukinskienė. Metų kultūros premija įteikta Šakių kultūros centro cirko studijos „Šypsena“ vadovams Raimundui  ir Itanai Januševičiams. Jiems paskirta 1000 litų premija.

Pagerbė ,,Varpo” nominantus

Valstybinės šventės dieną Kudirkos Naumiestyje buvo iškelta trispalvė, pagerbtas tautos valstybingumo šauklys Vincas Kudirka. Miesto kultūros namuose tradiciškai surengta „Varpo“ apdovanojimų ceremonija. „Varpo“ statulėles savo rankose priglaudė šiam kraštui savo darbais nusipelnę žmonės. Šventiniame renginyje už nepaprastą darbštumą, kūrybiškumą, suburiant  bendruomenę prasmingiems darbams nominacija buvo įteikta Grinai Šnirpūnienei. Už atjautą ir atsidavimą, slaugant ligos užkluptą žmogų, už tai, kad kiekviena melodijos nata sušildo širdis pagerbta Birutė Baltrušaitienė. Vitalijai Vaitkienei nominacija įteikta už geranorišką paramą bendruomenei ir prasmingus darbus, vadovaujant moterų klubui „Ieva“. Už ilgametę sportinę veiklą ir gimtojo miesto garsinimą buvo pagerbtas ir Vytautas Kasparaitis.

Šventė netradiciškai

Griškabūdžio vidurinės mokyklos bendruomenė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną šventė netradiciškai: be ilgų ir iškilmingų kalbų. Mokyklos moksleivių taryba nusprendė, kad Lietuvos gimtadienis turi būti įsimintina šventė ir jį reikia švęsti kaip visus gimtadienius – su gimtadienio tortu.

Mokyklos valgyklos vedėja Vilma Venckūnienė sakė, kad jei kepti tortą, tai jis turėtų būti tikrai rekordinis ir jo turėtų užtekti paragauti visiems mokyklos mokiniams bei mokytojams. Tris valandas plušėjusios valgyklos virtuvėje mokyklos virėjos iškepė 4 metrų ilgio tortą, kurį papuošė Lietuvos vėliavos spalvomis.

Torto užteko visiems - ir mokiniams, ir mokytojams. Kadangi vasario 15 dienos rytas buvo žvarbus ir termometro stulpelis Griškabūdyje rodė 21 laipsnį šalčio, į mokyklą nesusirinko pradinių klasių mokiniai. Jų torto porcijas galėjo pasidalyti vyresnieji moksleiviai.

Tokia netradicinė Lietuvos valstybės atkūrimo diena ilgam išliks mokyklos bendruomenės atmintyje, o ir namiškiams galės pasigirti, kad ragavo Lietuvos gimtadienio torto.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos