baneris leidinys

verpsteBirželio 2 dieną Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos kiemelyje vyko tradicinė, jau 11 – oji, etnografinė šventė, šiais metais skirta tik mokyklos bendruomenei. Joje dalyvavo septynios 6 – 9 klasių komandos, kurios pasirinktą lietuvių liaudies dainą kuo šmaikščiau turėjo interpretuoti scenoje.

Nuotr. Jaunatviškas entuziazmas trykšte tryško scenoje, kojos pačios kilnojosi, bežiūrint į šokančias moksleives.

Nors praėjusiais metais buvo manoma, kad jubiliejinė, dešimtoji „Verpstės“ šventė dėl Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotos mokyklų reformos turėjo būti paskutinė, tačiau Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ir šios gražios šventės organizatorė Alina Staniulienė džiaugiasi, kad gražios tradicijos dar tęsis ne vienerius metus. Pasak jos, šiemet didžiausias dėmesys skiriamas lietuvių liaudies dainai ir jos interpretacijai scenoje.  

Iš tiesų, visos klasės pasirodė labai šauniai ir išradingai, užkrėsdamos susirinkusiuosius juoku ir gera nuotaika. Jaunatviškas entuziazmas trykšte tryško scenoje: tai Jonelis žmonos ieškojo, tai takelis vinguriavo, kur susitiko šiuolaikinė mergelė ir šiuolaikinis bernelis, tai uzboną molinį lyg tyčia, lyg netyčia sudaužė... Kojos pačios kilnojosi. Ne tik patys  šoko, bet ir savo mokytojus, ir garbius svečius iš rajono savivaldybės šokino. Nors pasirodymai buvo vienas už kitą geresni ir sunku buvo išrinkti pačią originaliausią dainos interpretaciją – ši garbė atiteko devintokams už lietuvių liaudies dainą „Buvo gera gaspadinė“.
 
Kiekviena klasė buvo apdovanota tradicinėmis prieverpstėmis, kurias iš medžio pagamino ir išdrožinėjo mokyklos technologijų būrelio vaikinai, vadovaujami mokytojo Stasio Vyšniausko, ir saldžiais skruzdėlynais. Rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Vyda Pranckevičienė visiems moksleiviams ir mokytojams pasiūlė dienos kaitrą numalšinti ledais, o mokyklos valgyklos darbuotojos šventės dalyvius vaišino kepta duona ir namine gira. Po renginio visi galėjo ne tik atsigaivinti, bet ir pasistiprinti šaltibarčiais su karštomis šutbulvėmis.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
71

Reklama


188x376-ext

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos