baneris leidinys

paluobiaiYra žemėje ypatingų vietų:  vienišas medis, menantis buvusią sodybą, žmonių užmirštas žemės lopinėlis – kažkieno amžinojo poilsio vieta... Yra tokių vietų ir mūsų rajone.

Nuotr. Pagerbti Lypkų kaimo mirusiųjų ir pašventinti kryžiaus susirinko net 90 Paluobių apylinkės gyventojų.

Viena jų - Lypkų kaimo kapinaitės. Vykdydami kraštotyros būrelio mokytojo užduotį - surasti, nufotografuoti ir aprašyti kryžius, esančius Paluobių apylinkėse, jas atrado Paluobių pagrindinės mokyklos dešimtos klasės moksleiviai Aivaras, Juozas, Tadas, Nerijus ir Deividas.

Tada moksleiviams ir kilo mintis sutvarkyti šias kapinaites ir vietoj kažkada stovėjusio senojo kryžiaus pastatyti naują, padarytą savo rankomis. Su technologijų mokytojo Jono Kaminsko ir istorijos mokytojo Andriaus Zavistausko pagalba savo sumanymą mokiniai įvykdė.
 
Birželio 14 – ąją, Gedulo ir vilties dieną, Paluobių apylinkės žmonės rinkosi į bažnyčią,  Šv. Mišiose pagerbti Lypkų kaimo mirusiuosius. Moksleivių pastatytą kryžių pašventino Paluobių parapijos klebonas Juozas Kaminskas, kaimo ir jo žmonių istoriją visiems susirinkusiesiems priminė A.Zavistauskas, dabartinė kaimo gyventoja  Angelė Damidavičienė, buvusi Vidgirio mokytoja Kunigunda Bukantienė.  

Skambėjo  giesmės, nuoširdūs posmai,  kuriuos deklamavo kryžių ąžuoliniu vainiku papuošusios merginos, garbės sargyboje su vėliavomis  stovėjo kryžių gaminę dešimtokai. Apie 90 Paluobių apylinkių gyventojų nulenkė galvas praeičiai ir čia gyvenusiems žmonėms. Daugiau kaip pusę amžiaus senosios kaimo kapinaitės laukė tokio gyvųjų dėmesio.

Moksleiviai tiki, kad jų pastatytas kryžius bus tarytum tiltas, padedantis protėvių dvasioms sugrįžti į savųjų tarpą, ir gyvas įrodymas, kad ir dabartinis jaunimas neabejingas savo krašto praeičiai.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos