baneris leidinys

pyne2Šiemet Lenkijoje vyko tradicinis jau 8-asis šokių festivalis, į kurį metu susirinko šokėjai net iš šešių valstybių, tarp jų buvo ir Šakių kultūros centro kolektyvas „Pynė“, vadovaujamas Vitalijos Venienės. Šokėjai parsivežė nemažai diplomų, tačiau geriausias darbo įvertinimas už ilgas repeticijas ir profesionalų pasirodymą – kitų dalyvių pagyrimai.

Nuotr. Tris dienas vykusiame festivalyje dalyvavo svečiai iš šešių valstybių, tarp kurių buvo „Pynės“ šokėjai.

Lenkijos mieste Elke (Elk) vykusiame festivalyje šokėjai dalyvavo jau trečiąjį kartą. Kaip pasakojo kolektyvo vadovė, važiuoja ten jau ne pirmą kartą todėl, jog „Pynės“ šokėjai labai susidraugavo su lenkų šokėjais, smagu, kai palaikomi glaudūs ryšiais. Šiais metais festivalis truko net tris dienas, todėl įspūdžių parsivežė visi. Į Elką atvyko net šešių šalių kolektyvai (Lietuvos, Turkijos, Ukrainos, Italijos, Bulgarijos ir korėjiečiai iš Estijos), kurie buvo paruošę tikrai įdomius pasirodymus. Tačiau „Pynės“ šokėjus labiausiai sužavėjo tikrai aukšto lygio Ukrainos pasirodymas. Kaip pasakojo vadovė, ten vaikai jau nuo 4 metų rengiami pasirodymams, todėl yra tobulai įvaldę šokių techniką. Taip pat vadovė džiaugėsi, jog šį kartą festivalis buvo labai gerai organizuotas ir niekuo neteko nusivilti, juk smagu ir savo jėgas išbandyti, ir sužinoti, kokį pasirodymą atsiveži iš savo šalies kitiems parodyti.
 
Penktadienio rytas prasidėjo tiesiogine televizijos laidos transliacija, kur kiekvieno kolektyvo tautiniais rūbais apsirengusi pora (Dovilė ir Paulius) turėjo pristatyti savo šalį. Po to šokėjai buvo maloniai pakviesti pas Elko miesto Prezidentą į neoficialų priėmimą, kur taip pat dalyvavo visos delegacijos su atstovaujančia pora (Gerda ir Stasys). O kaip festivalis be parado? Kaip pasakojo šokėjai, tada lietus pliaupė kaip iš kibiro, tačiau žmonės niekur nesiskirstė, stovėjo po skėčiais ir žiūrėjo. Tačiau kai vyksta paradai Šakiuose, nors ir oras būna geras, vistiek žmonių mažai.

Šakiečiai buvo paruošę beveik valandą trunkantį pasirodymą, o tai daug darbo ir jėgų reikalaujantis pasiruošimas. Tačiau viską atperka nuoširdūs plojimai ir padėkos po pasirodymo. Šokėjams labiausiai įstrigo tai, jog visi šokėjai šoko bendrą šokį, o ratelyje su visais sukosi ir miestelio Prezidentas. Po festivalio kiekvienas žiūrovas turėjo puikią galimybę pasimokyti šokių žingsnelių iš „Pynės“ šokėjų, kurie lenkų publikai labiausiai patiko. Kolektyvas dėkoja Kultūros ir turizmo skyriui, bei Šakių kultūros centro direktorei už galimybę įgyvendinti planus.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos