baneris leidinys

daudaTrečiadienį Kudirkos Naumiestyje, vykdant vandentvarkos projekto realizavimo darbus, Kranto gatvėje jie netikėtai buvo sustabdyti. Darbininkai kasdami gatvės ruožą aptiko kultūros paveldo objektą. Šiuo metu darbai laikinai sustabdyti, nes objektas perduotas į archeologų rankas.

Nuotr. Vykdant vandentvarkos projekto darbus darbininkai susidūrė su kultūros paveldu – dauda.


Darbininkai aptikę kultūros paveldo objektą jį iš karto perdavė archeologams žvalgomiesiems tyrimams atlikti. Žemės darbų metu Kranto gatvėje, 0,6 m gylyje, buvo rasta dauda. Archeologų teigimu, ji įrengta iki 1908 m., kai buvo išgrįsta Kranto gatvės atkarpa nuo dabartinės V. Kudirkos g. iki Vilties g. Dauda yra skersai Kranto gatvės, galu į Šešupės upės šlaitą. Žemės darbų metu daudos šiaurės rytų pusė buvo apardyta. Įrenginys yra apie 1,6 m aukščio ir apie 2,4 m pločio. Daudos dugnas ir sienelės mūrytos iš kelių eilių didelių akmenų, o viršus - raudonų plytų. Visas daudos mūras rištas kalkių skiediniu.
 
Archeologų apžiūros duomenimis, galima spėti, kad ši dauda buvo naudojama kaip Kudirkos Naumiesčio paviršinio vandens surinkimo sistemų įrenginys. Sovietmečiu, praplatinus Kranto gatvę Šešupės šlaito kryptimi, ji buvo pailginta betoniniu vamzdžiu, o gale įrengtos Vytauto ir Kranto gatvių lietaus vandens surinkimo grotelės.

Kadangi įrenginys šiuo metu patenka į vandentvarkos tinklų įrengimo trasą, archeologai prašo spręsti daudos vertės ar tolimesnės apsaugos būtinumo klausimą.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos