baneris leidinys

gitaristai2Asta GVILDIENĖ

Praėjusį penktadienį kaimo turizmo sodyboje „Bičnamis“ iki paryčių skambėjo gitaros. Čia vyko, jau tradiciniu tapęs, 12-asis respublikinis gitarinės muzikos festivalis, kasmet sulaukiantis vis didesnio dalyvių ir žiūrovų dėmesio.

Nuotr. Du gitarų virtuozai ir dviejų skirtingų gitarinės muzikos festivalių organizatoriai A.Danielius ir A.Rušys turėjo galimybę pagroti kartu.

Ir šiemet po žvaigždėtu dangumi koncertavo įvairūs atlikėjai - nuo vietos bardų, dainuojančių gerai žinomas dainas, iki tikrų gitaros virtuozų, dovanojančių klausytojams savo kūrinius. Festivalio organizatorius ir Šakių gitaristų klubo pirmininkas Arūnas Danielius džiaugėsi galėdamas vakaro svečiams pristatyti šiemet išleistą jau trečiąjį kompaktinį diską „Sekundė pilnatvės“. Priminsime, kad pirmasis albumas, išleistas 2006 metais,  vadinosi „Gitaros paletė“, o antrasis, pasirodęs  2009 metais, - „Mūsų stygos nerūdija“.

Tradiciškai gitaristų festivalį pradėjęs savo daina pagal Onos Jasinskienės sukurtus žodžius, A.Danielius mikrofoną perdavė žodžio kišenėje niekada neieškančiai renginio vedėjai Violetai Simanavičienei. Ji, kaip ir kasmet, klausytojams pristatė ne tik gitaristų festivalio dalyvius, bet ir kvietė į sceną visus svečius, norinčius tarti žodį.
 
Pirmoji ir pirmą kartą šiemet gitaristų muzikos koncerte dainavo ir gitaros stygas virpino Justina Jurkutė iš Kauno, kurianti muziką ne tik pagal žymių poetų, bet ir savo kūrybos eiles. Renginio vedėja pristatė ir jos mokytoją, visiems gerai pažįstamą dainuojamosios poezijos kūrėją Algirdą Svidinską.

Po romantiško Justinos pasirodymo, į sceną buvo pakviestas dar vienas pirmą kartą šiame festivalyje dalyvaujantis kaunietis, tačiau dažnas respublikinių dainuojamosios poezijos konkursų laureatas, festivalių „Tai aš“, „Purpurinis vakaras“ dalyvis - Tadas Miliauskas. Jis yra ir Raudondvario kultūros centro bardų studijos jaunimo grupės narys.

Dažnas gitaristų festivalio „Bičnamyje“ svečias - vilnietis Valdemaras Mikulskis, kuris, pasak V.Simanavičienės, šešiom stygom gali pasakyti tiek daug ir taip gražiai, vakarui suteikė nepaprastą gitaros garsų skambėjimą. Iš tiesų, kai kalba muzika – žodžiai kartais būna nereikalingi.

Šiemet jau ketvirti metai iš eilės renginyje dalyvavo ir Tomas Mykolaitis, kuris, kaip teigė festivalio vedėja, tiesiog užaugo visų klausytojų akyse. Jei prieš ketverius metus jis gitarą brazdino tik labai nedrąsiai, tai šiemet grojo taip lengvai ir užtikrintai, kaip tikras profesionalas.

Labai džiugu, kad „Bičnamyje“ ir vėl galėjome klausytis gitaros mokytojo ir kasmetinių gitaristų festivalių „Baltos naktys“ Kazliškiuose (Kazlų Rūdos savivaldybė) organizatoriaus Agniaus Rušio, Gabrielės Motiejauskaitės bei Evaldo Dabašinsko atliekamų kūrinių.

Daugybės aplodismentų sulaukė ir bardų bardas, kasmetinis gitaristų festivalio dalyvis Kastytis Petryla - populiariausių šviesios atminties Vytauto Kernagio, Vytauto Babravičiaus ir „The Beatles” dainų atlikėjas. Jis taip pat ir projekto „Bardų žygis per Lietuvą” autorius bei  vadovas, bene vienintelis akustinių gitarų meistras Lietuvoje. Džiugu, kad jo hobi šiandien virto darbu. V.Simanavičienė prisiminė, kad maždaug prieš dešimtį metų pristatydama jį, kaip gitarų meistrą, matė visų renginio dalyvių nepatikliai ištįsusius veidus, o šiandien drąsiai pristatė Kastytį, kaip vienos iš gitarų gamyklų Ukrainoje konsultantą. Visada labai laukiamas „Bičnamyje“ šį vakarą jis grojo ne šešių, o dvylikos stygų gitara. Pats Kastytis sako: „Nebūtina būti virtuozu, kad galėtumei sau leisti turėti gerą instrumentą, tačiau geras instrumentas gali padėti tapti virtuozu ...“.

Bene įspūdingiausią pasirodymą atliko ir susirinkusiuosius „Bičnamyje“ savo kūrybos dainomis džiugino Algirdas Svidinskas ir jo muzikinių projektų grupė „Vitražai“: Giedrius Paškevičius, Linas Zizas ir Rolandas Žekonis iš Raudondvario. Tai jau visoje Lietuvoje išgarsėję dainuojamosios poezijos atlikėjai, grojantys ir dainuojantys tik savo kūrybos dainas.

Daug gerų emocijų suteikė ir visus pralinksmino Šakių gitaristų klubo Garbės nario Mindaugo Basčio muzikavimas. Po ilgų įkalbinėjimų ir klubo įstatų priminimo, kad Garbės nariui reikia mokėti pagroti nors vieną, kad ir visada tą pačią dainą, jis vis tik sutiko atlikti porą dainos posmelių, tačiau priedainį kategoriškai atsisakė padainuoti. Tiesą pasakius, jam sekėsi visai neblogai.

Po Mindaugo Basčio scenoje pasirodė „Greitos buhalterijos“ vadovas Tomas Skaisgirys iš Bliuviškių, kuris, pasak V.Simanavičienės, kai galva nuo skaičių įkaista iki raudonumo, ima gitarą į rankas ir groja. Vėliau koncertą  pratęsė daug metų gitaristų klubo festivaliuose „Bičnamyje“ dalyvaujantys Darius Leveckis ir Rytas Germanavičius iš Raseinių, kasmet atvežantys pačias gražiausias ir šilčiausias dainas.

Vienuolika metų gitaristų muzikos festivalyje koncertuoja charizmatiškasis Juozas Bacevičius iš Kriūkų, visiems gerai žinomas kaip Zuzė. Ir šie metai ne išimtis. Jis, galima sakyti, šio renginio veteranas ir pats didžiausias gerbėjas. Pasak festivalio vedėjos, praleido tik vieną vienintelį renginį ir tai nepamena kelintą. Koncertą baigė ir, pritariant gitara, keletą senų gerų dainų padainavo Audrius Dakinevičius. Prieš prasidedant „pagyvenusių“ šokiams, jis iš romantiško sąstingio išjudino  „Bičnamyje“ susirinkusius klausytojus ir svečius.

Kaip ir įprasta renginio metu A.Danielių sveikino jo draugai, patys artimiausi žmonės, o šiemet dar ir į festivalį atvykę ant plieninių žirgų Šakių baikerių klubo nariai, pasižadėję nepraleisti nei vieno gitaristų koncerto. Iš tiesų, jau tradiciniais tapę gitaros garsų persmelkti vakarai po žvaigždėtu dangumi, kiekvienam čia atvykusiam pasirodyti ar atsipūsti po sunkios darbo savaitės – pats didžiausias malonumas.

Comments are now closed for this entry

06

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos