baneris leidinys

kalba_zemeGelgaudiškio miestelio šventės „Čia Gelgaudiškis buvo ir bus“ sūkuryje vietos gyventojų ir svečių dėmesys buvo skirtas ir tarptautinio dailininkų plenero „Kalbanti žemė“ dalyviams. Sekmadienį Gelgaudiškio dvaro oficinoje, priklausančioje Gelgaudiškio specialiajai mokyklai, buvo atidaryta plenero dalyvių darbų paroda, nušvitusi visomis žemiškomis spalvomis.

Nuotr. Praėjusį sekmadienį Gelgaudiškyje buvo atidaryta plenero „Kalbanti žemė“ paroda.

Jau nuo 1998 metų pleneras „Kalbanti žemė“ rajone rengiamas kas dvejus metus. Tačiau pastarieji trys plenerai dėl gelgaudiškiečių svetingumo vyko būtent čia, kur, kaip gelgaudiškiečiai sako, Gelgaudiškis buvo ir bus. Beatgimstančio Gelgaudiškio dvaro pašonėje esančiose Gelgaudiškio specialiosios mokyklos patalpose prieš šventinį savaitgalį visą savaitę darbavosi tarptautinio plenero „Kalbanti žemė“ 12 menininkų grupelė. Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, į šį plenerą buvo pakviesti mūsų rajono menininkai Lolita Rūgytė, Audronė ir Algimantas Vorevičiai, taip pat Valentinas Antanavičius (Vilnius), Rima Baukaitė (Klaipėda), Ramūnas Dagys (Radviliškis), Jonas Daniliauskas (Vilnius). Plenerui kitoniškumo įnešė dar keturi menininkai iš užsienio šalių: Barbara Kolejnik (Lenkija), Catherine Launay (Prancūzija), Peeter Maimik (Estija), Zbignev Mierunski (Lenkija).
 
Šįkart plenero dalyviai daug dėmesio skyrė lietuviškam kaimui. Vyko specialūs susitikimai su penkių rajono bendruomenių žmonėmis iš Gelgaudiškio, Sudargo, Janukiškių, Sintautų ir Plokščių. Susitikimų metu žmonės buvo supažindinami su šiuolaikinio meno tendencijomis, vyraujančiomis mūsų ir  tose šalyse, iš kurių buvo atvykę menininkai.

Gražią sekmadienio popietę Gelgaudiškyje vyko plenero „Kalbanti žemė“ uždarymas ir parodos atidarymas. Šakių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė, plenero koordinatorė Aurelija Papievienė padėkos žodžius tarė visiems menininkams, taip pat Gelgaudiškio specialiosios mokyklos administracijai, miestelio seniūnui Vincui Dabravolskiui, miestelio bendruomenės centro pirmininkei Genutei Žilinskienei, Kultūros centro direktoriui Edgarui Pilypaičiui ir rėmėjams Remigijui Gudiškiui ir Virginijui Tirlikui. Menininkai taip pat negailėjo padėkos žodžių plenero organizatoriams už suteiktą galimybę kūrybai bei pabuvimui kartu. Visi dabar jau kituose šalies miestuose gyvenantys ir Gelgaudiškin atvykę menininkai yra kilę būtent iš Šakių krašto, todėl daugelis jų džiaugėsi galėję grįžti tėviškėn. „Man labai malonu, kad šitame plenere dalyvavau jau trečiąjį kartą. Kadangi aš iš čia kilęs, tai labai malonu parvažiuoti į tėviškę“,- sakė V. Antanavičius. „Panašu, kad svajonės iš tiesų pildosi. Kažkada buvo svajonė, kad vyktų tokie plenerai, buvo svajonė, kad atgimtų Gelgaudiškio dvaras ir, pagaliau, - tai vyksta. Ačiū visiems geros valios žmonėms, ačiū plenero dalyviams, kurie yra nuostabūs žmonės, su kuriais gera būti“, - sakė menininkė L. Rūgytė. Beje, jos sukurtas meno kūrinys buvo padovanotas Gelgaudiškio specialiajai mokyklai, kuri savo patalpas puoš jau trečiuoju plenero dalyvių sukurtu paveikslu. Parodos atidarymo proga menininkus sveikino savivaldybės mero pavaduotoja Rima Rauktienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė bei parodos lankytojai.

Pleneras „Kalbanti žemė“ yra projekto tarptautinio bendradarbiavimo menų sklaida Šakių rajono bendruomenėse „Menų voratinklis“ dalis. Šiuo metu kita sudėtinė šio projekto dalis vyksta Sintautuose. Projekto partneris - Janukiškių bendruomenės centras. Projektas orientuotas į penkias rajono kaimiškąsias bendruomenes: Gelgaudiškį, Sintautus, Plokščius, Janukiškius, Sudargą, kur vyks plenero parodos. Projektą finansuoja Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai: Europa investuoja į kaimo vietoves, Lietuvos Respublika ir Šakių rajono savivaldybė.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos