baneris leidinys

puokste_varomRugpjūčio 12 – 15 dienomis aktyvi ir mokanti linksmintis Gelgaudiškio bendruomenė surengė tikrą miestelio fiestą „Čia Gelgaudiškis buvo ir bus“, į kurią šiemet susirinko gausybė ne tik mūsų krašto, bet ir kitų Lietuvos regionų gyventojų, svečių iš įvairių užsienio šalių. Šventė, prasidėjusi sporto renginiais, tęsėsi net keletą dienų, o ją vainikavo tradiciniai Žolinės atlaidai.

Nuotr. Gelgaudiškiečiai savo meilę krepšiniui išreiškė originalia gėlių kompozicija „Varom už Lietuvą!“.

Sekmadienį Gelgaudiškio pagrindinė gatvė pasipuošė „gėlių fejerverkais“, pasiekusiais net kalno viršūnę. Nors šis laikas nelepina žydinčiomis gėlėmis, šiemet gelgaudiškiečiai galėjo pasidžiaugti net 39 įvairiaspalvėmis kompozicijomis. Akį traukė visai tikroviškas, lyg ką tik iš laukų atskridęs iš gėlių žiedų sutvertas laumžirgis, paskutiniais vasaros žolynais pražydęs lietsargis ir  iš vytelių nupinti krepšeliai. Tačiau bene daugiausiai dėmesio sulaukė originali, išreiškianti visą gelgaudiškiečių krepšinio fanų patriotizmą, kompozicija „Varom už Lietuvą!“.

Pasak šventės organizatoriaus Gelgaudiškio kultūros centro direktoriaus Edgaro Pilypaičio, visi prisidėję prie šventės ir jos nuotaikingos atmosferos sukūrimo, jautėsi tikrais renginio kūrėjais, todėl šiemet buvo nusižengta tradicijoms ir gražiausios puokštės rinkimai neįvyko. Laimėjo visos gėlių kompozicijos, nes, tikriausiai, išrinkti pačios pačiausios nebūtų pavykę. Visi „gėlių fejerverkų“ kūrėjai buvo pagerbti ir apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
 
„Džiugu, kad patys žmonės labai aktyviai rėmė šventinius renginius, - džiaugėsi E.Pilypaitis. - Aš didžiuojuosi, kad gyvenu tokio aukšto kultūrinio lygio bendruomenėje, be kurios palaikymo ir sąmoningumo neįvyktų nei viena šventė.“ Šiemet gelgaudiškiečiai šventei suaukojo daugiau kaip 4 tūkst. litų ir, nors renginiai jau baigėsi, tačiau šventės organizatoriai vis dar sulaukia skambučių, siūlančių savo paramą.

Didelio pasisekimo sulaukė ir tikru iššūkiu organizatoriams tapo teatralizuota ekskursija po dvaro parką. Į ją susirinko rekordinis žmonių skaičius - dalyvavo daugiau nei 100 žmonių, todėl buvo sudėtinga tokiai miniai ir vaidinti, ir pasakoti, ir visus vienu metu sudominti. Organizatoriai sako, kad ir su šia užduotimi susidorojo.

Vienodai didelio bendruomenės ir miestelio svečių dėmesio sulaukė ir vasaros estradoje surengtas šventinis koncertas, ir kitą dieną Gelgaudiškio bažnyčioje vykę Žolinės atlaidai. Pasak E.Pilypaičio, tiek žmonių miestelio šventės  nebuvo aplankę nuo jo jubiliejaus iškilmių. Taigi, šventė puikiai pavyko ir pranoko visus lūkesčius.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos