baneris leidinys

baltijos_keliasApkalbėti ir pykti ant tų, kurie troško geresnio gyvenimo yra lengviau. Daug kas neišgyveno laikų, kai Lietuva dar buvo Sovietų Sąjungos sudėtyje. Tad kyla klausimas, ką jauni žmonės dabar darytų, jei reiktų vėl susikalbinti rankomis laisvės vardan, ar jie už tai kovotų?

G. Svitojaus (ELTA) nuotr. Baltijos kelias 1989 metais.

Šiemet jau bus 22 metai, kai, šimtų tūkstančių žmonių grandinė nusidriekė nuo Gedimino bokšto Vilniuje per Ukmergę, Panevėžį, Pasvalį, Bauskę, pro laisvės paminklą Rygoje, iki Hermano bokšto Taline. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, taip simboliškai atskirdami Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos, išreikšdami norą būti laisvais. Tą 1989 metų rugpjūčio 23 dieną jie visi stovėjo susikibę minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto, panaikinusio Baltijos šalių nepriklausomybę, metines.

Baltijos kelias – 650 km ilgio susikibusių žmonių grandinė, kurie tuomet įrodė, kas jiems yra svarbiausia. Spėjama, kad iš viso kelyje stovėjo apie 2-2,5 mln. žmonių, iš jų apie 1 mln. – iš Lietuvos. Todėl įdomu, kiek dabar žmonių atsistotų ir pakartotų tai, ką darė mūsų tėvai ir seneliai?

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

06

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos