baneris leidinys

Praėjusį penktadienį Mikytų bendruomenė rinkosi į šventę, kurios pagrindinis akcentas – jau antrus metus iš eilės rengiama paskutinių rudens gėlių – jurginų paroda. Jos metu buvo išrinkta gražiausio jurgino veislė ir gausiausios šių gėlių kolekcijos savininkė.

Nuo seno įvairiaspalviai, iki pat šalnų žydintys jurginai puošė beveik kiekvieną lietuvišką darželį. Pasak Mikytų bendruomenės centro pirmininkės Saulinos Kučiauskienės, šiomis gražiomis gėlėmis galėjo pasigirti parodoje dalyvavusios net keleto kaimų moterys. Tai Elytė Valtienė, Kristina Paplauskienė, Vida Bernotavičienė, Daiva Gerulaitienė, Gražina Patašienė ir Romutė Burdulienė. Šiemet parodoje buvo eksponuojami jurginai ir iš Romo Barkausko gėlynų.

Kiekvienas šventės dalyvis galėjo balsuoti tik du kartus - gautas dvi ąžuolo giles padėdamas prie labiausiai patikusios jurginų puokštės. Vienodai balsų surinko ir gražiausiais buvo pripažinti G.Patašienės iš Lekėčių ir D.Gerulaitienės iš Mikytų jurginai. Gausiausios kolekcijos savininke tapo lekėtiškė R.Burdulienė.

Bendruomenės šventė tęsėsi prie garuojančių cepelinų stalo kartu su tą dieną šventėje viešėjusiais Molėtų rajono bendruomenių atstovais. Čia buvo kalbama ne tik apie gėles, bet ir  apie bendruomeniškumą, savanorystę, pastangas suvienyti visus kaimo gyventojus, būti neabejingiems aplinkai, dalintis savo pasiekimais su kitais.

S.Kučiauskienė mano, kad ši jurginų paroda nebus paskutinė, o taps Mikytų bendruomenės centro tradicine švente ir, galbūt, jau ateinančiais metais bus dar didesnė. Moterys, susižavėjusios jurginų įvairove ir veislių gausa, apsilankė Vilniaus universiteto botanikos sode, kur galėjo pasigrožėti čia augančių jurginų kolekcija.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos