Mikytų bendruomenės šventę puošė jurginų žiedai

Praėjusį penktadienį Mikytų bendruomenė rinkosi į šventę, kurios pagrindinis akcentas – jau antrus metus iš eilės rengiama paskutinių rudens gėlių – jurginų paroda. Jos metu buvo išrinkta gražiausio jurgino veislė ir gausiausios šių gėlių kolekcijos savininkė.

Nuo seno įvairiaspalviai, iki pat šalnų žydintys jurginai puošė beveik kiekvieną lietuvišką darželį. Pasak Mikytų bendruomenės centro pirmininkės Saulinos Kučiauskienės, šiomis gražiomis gėlėmis galėjo pasigirti parodoje dalyvavusios net keleto kaimų moterys. Tai Elytė Valtienė, Kristina Paplauskienė, Vida Bernotavičienė, Daiva Gerulaitienė, Gražina Patašienė ir Romutė Burdulienė. Šiemet parodoje buvo eksponuojami jurginai ir iš Romo Barkausko gėlynų.

Kiekvienas šventės dalyvis galėjo balsuoti tik du kartus - gautas dvi ąžuolo giles padėdamas prie labiausiai patikusios jurginų puokštės. Vienodai balsų surinko ir gražiausiais buvo pripažinti G.Patašienės iš Lekėčių ir D.Gerulaitienės iš Mikytų jurginai. Gausiausios kolekcijos savininke tapo lekėtiškė R.Burdulienė.

Bendruomenės šventė tęsėsi prie garuojančių cepelinų stalo kartu su tą dieną šventėje viešėjusiais Molėtų rajono bendruomenių atstovais. Čia buvo kalbama ne tik apie gėles, bet ir  apie bendruomeniškumą, savanorystę, pastangas suvienyti visus kaimo gyventojus, būti neabejingiems aplinkai, dalintis savo pasiekimais su kitais.

S.Kučiauskienė mano, kad ši jurginų paroda nebus paskutinė, o taps Mikytų bendruomenės centro tradicine švente ir, galbūt, jau ateinančiais metais bus dar didesnė. Moterys, susižavėjusios jurginų įvairove ir veislių gausa, apsilankė Vilniaus universiteto botanikos sode, kur galėjo pasigrožėti čia augančių jurginų kolekcija.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.