baneris leidinys

svogunu_sventePraėjusį šeštadienį Patašinės laisvalaikio salėje kvepėjo svogūnais, jiems ir buvo skirta ši graži šventė. „Novos“ etnografinio ansamblio vadovė Nijolė Černevičienė bei narės Anelė Žičkuvienė, Vilma Venckūnienė, Marijona Elena Lenkaitienė buvo pagrindinės Svogūnų šventės sumanytojos. Tad svogūnų kasomis puoštoje salėje nestigo puikios nuotaikos, dainų bei kalbų apie svogūnus.

Nuotr. Praėjusį šeštadienį Patašinės laisvalaikio salėje vyko pirmoji Svogūnų šventė.  

Šakių kultūros centro režisierė Laima Kajokaitė kalbėjo, kad  pats svogūnas didžiavosi savo kilme ir nauda, mat vadino save vaistu nuo visų ligų. „Nuo slogos, skrandžio skausmų, kraujagyslių, dar nuo strazdanų... ar yra prasmė vardinti, jei be jo niekur neapsieinama?“,- šventėje kalbėjo ji. Kaip žinia, apie svogūną ir kasdienybėje nestinga šmaikščių pamąstymų, mįslių, patarlių.

Šventės svečius vaišino ne tik kolektyvų šeimininkės, bet ir aplinkinių kaimų moterys, apie šventę sužinojusios iš skelbimų. Bliuviškių bendruomenės pirmininkė Liuda Abraitienė pasiūlė autentišką ,,šmultę“. Viešnios iš Barzdų vaišino savo patiekalais, noviečiai virė ,,cibulainę”. Buvo galima ragauti blynų, grybų, pyrago su svogūnais, kepto svogūno su medumi, užpiltinės.
 
Pavalgę ir pasikalbėję šventės svečiai linksmai šoko, grojant Sintautų liaudiškų šokių grupei ,,Sintuola,“ vadovaujamai Vidos Čeplevičienės. Taip pat susirinkusiuosius linksmino Vidos Bagdonienės vadovaujamas etnografinis ansamblis ,,Gandružis“ iš Būdos. Panovių vaikų etnografinis ansamblis ,,Piemenukai“ į šventę atvyko ne tik su dainomis, bet ir su svogūnų pyne. Marijampolės keramikos įmonė ,,Gandas“ svogūnais papuošė ir puodelius, ir lėkštes, ir medalius.

Svogūno šventė daug gražių akimirkų dovanojo ir dalyviams, ir svečiams, tarp kurių buvo ir Šakių kultūros ir turizmo skyriaus specialistė Aurelija Papievienė. Tikimasi, kad kitąmet svogūnais kvepės Jablonskynėje.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos