baneris leidinys

ponis_vaikaiSpalio 4 dieną, minint Pasaulinę gyvūnijos dieną, Šakių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Vaikų globos namuose organizavo šios dienos paminėjimą. Mažieji globotiniai turėjo puikią galimybę pasidžiaugti į šventę atvežtais gyvūnėliais.

Nuotr. Ūkininko A. Stepulaičio atvežti poniai ypač džiugino Vaikų globos namų mažuosius gyventojus.

Šiemet Pasaulinė gyvūnijos diena Lietuvoje buvo minima jau 11-ąjį kartą, didžioji šventė vyko Varėnoje. Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba praėjusį antradienį Šakių vaikų globos namuose surengė gražią šventę, skirtą Pasaulinei gyvūnijos dienai. Ramią antradienio popietę ši šventė prasidėjo Šv. Mišiomis, aukotomis evangelikų liuteronų bažnyčioje. Po jų veterinarijos vyriausiasis gydytojas Alvydas Pilipauskas mažuosius supažindino su gyvūnu globėju Šv. Prancisku Asyžiečiu, jo didžiais darbais. Po trumpo pokalbio šventovėje vaikai buvo pakviesti į globos namų kiemelį, kur jų laukė kelių veislių šunų savininkai su savo augintiniais. Valentinas Stiklius atsivedė du korgių veislės mažiausius pasaulyje aviganius ir trumpai papasakojo apie jų charakterio savybes bei auginimo būdą. Vaikai sužinojo, jog šios veislės šunys labai kilmingi, mat tokius šunis laiko netgi Anglijos karalienė „Tai labai kilmingi šunys, nors kažkada jie buvo tik fermos šuneliai“,- sakė V. Stiklius. Daiva Rimaitytė mažiesiems pristatė čekoslovakų veislės vilkšunį, kuris skirtas žmogaus paieškai ir yra tarnybinis šuo. Pasak šeimininkės, šis šuo be jokio vargo gali nubėgti 40 arba net 100 km. Daiva šios veislės šunį augina jau dešimtį metų. Dinara Gudaitienė vaikams papasakojo apie afenpinčerio veislės Artą, kurį ji parsivežė iš Latvijos. Dinara vienintelė Lietuvoje turi ne vieną tūkstantį kainuojantį šios veislės šunelį. Be to, vaikų globos namų auklėtiniai galėjo pasidžiaugti dviem poniais, kuriuos atvežė Sintautų ūkininkas Antanas Stepulaitis, bei Antano Matulevičiaus balandžiais.
 
Vėliau vaikai buvo pakviesti į piešinių parodą, kuriuos jie patys piešė. Juos veterinarijos specialistai apdovanojo specialiais prizais.

A. Pilipauskas tikino, kad rajono veterinarijos tarnyba per metus gauna iki 30 pranešimų apie netinkamai prižiūrimus namuose laikomus gyvūnus. Ko reikia, kad žmonės mylėtų ir neskriaustų gyvūnų? „Sunku atsakyti į šį klausimą. Kiekvienam nepasakysi, kad tu neatstumk to gyvūno. Mūsų šalyje nekontroliuojamas gyvūnų veisimas. Dažnai kiemuose laksto po keturis penkis šuniukus ar kates. Prasidėjo gyvūnų registravimas. Rajone tik maža dalis suregistruota. Šakių, Plokščių, Gelgaudiškio, Kidulių seniūnijos tuo rimtai užsiima.  Reikalinga duomenų bazė. Nuo šio rudens pradės registruoti ūkiniame registre ir bus atskiras kačiukų, šuniukų ženklinimas mikroschema“,- sakė A. Pilipauskas. Tikima, kad tokie renginiai tik paskatins jaunimą mylėti gyvūnus.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos