baneris leidinys

Spalio 16 dieną Sintautuose buvo pagerbtas mūsų kraštiečio, žymaus kalbininko, mokslinės lietuvių kalbos stilistikos pradininko, habilituoto daktaro, profesoriaus Juozo Pikčilingio atminimas.  Į renginį, kurį organizavo Gimtojo žodžio mylėtojų draugija „Aidija“ ir ilgametė lietuvių kalbos mokytoja Marija Puodžiukaitienė, atvyko per šimtą žinomų šalies žmonių.

Minėdami lietuvių kalbos stilistikos tėvu vadinamo Juozo Pikčilingio 20 – ąsias mirties metines, susirinkusieji aplankė jo kapą Sintautų kapinėse, papuošė jį gėlėmis ir uždegė žvakes, giesmes giedojo vokalinis vilniečių ansamblis „Linksmynė“. Sintautų Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo bažnyčioje Šv.Mišias aukojo kunigas Kazimieras Ambrasas, kuris su žymiuoju  profesoriumi kartu dirbo Vilniaus universitete. Šalia Sintautų seniūnijos pastato J.Pikčilingio atminimui buvo iškilmingai atidengta jo vardu pavadinta gatvė.

Buvusi profesoriaus J. Pikčilingio studentė, Vilniaus miesto savivaldybės kalbos tvarkytoja Aldona Šiupienienė pasidžiaugė, kad ir sostinėje žymaus kalbininko vardu greitai bus pavadinta viena gatvė.

J.Pikčilingio indėlis lietuvių  kalbai  ir jo darbai buvo apžvelgti iškilmingame paminėjime, surengtame Sintautų pagrindinės mokyklos salėje. Profesorių, jo veiklą prisiminė ir žodį tarė filologijos mokslų daktaras Arvydas Vidžiūnas, Vilniaus universiteto profesorė Regina Koženiauskienė, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras Jonas Jurevičius, Vilniaus universiteto profesorius lituanistas Vladas Žukas, kultūros istorikas Albinas Vaičiūnas, buvę studentai. Renginyje dalyvavo J.Pikčilingio broliai Zigmas ir Antanas bei beveik visa Pikčilingių giminė.

Muzikinius kūrinius žymaus kalbininko atminimui skyrė vilniečių vokalinis ansamblis „Linksmynė“, pasirodė Sintautų pagrindinės mokyklos atstovai. Buvo surengta kalbininko J.Pikčilingio veiklos paroda, su gausia foto nuotraukų ir raštų ekspozicija.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos