baneris leidinys

uzialieneŠakių viešosios bibliotekos Žiemos sodo galerijos sienas šįkart papuošė Griškabūdyje gimusios, augusios ir lig šiol gyvenančios Rasos Uzialienės grafikos darbų paroda. Juodu ant balto lapo išreikštos moters mintys, jausmai nustebino ne vieną jai brangų žmogų.

Nuotr. Šakių viešosios bibliotekos Žiemos sodo galerijoje šiuo metu eksponuojama griškabūdietės R. Uzialienės grafikos darbuose vyrauja gamtos motyvai.   

Rajono jaunimui, mėgusiam ir dabar tebemėgstančiam atvykti į vadinamuosius Griškės šokius, iš matymo Rasa Uzialienė puikiai pažįstama. Ją, kaip veiklią miestelio moterį, kultūros namų darbuotoją puikiai žino ir vietos gyventojai. Tačiau, ar daugelis iš jų žino, kad ši moteris ne tik rūpinasi miestelio kultūriniu gyvenimu, dažnai pagroja gitara, bet ir puikiai ant balto popieriaus valdo juodo rašalo tušinuką, taip išreikšdama giliausią savo jausmų pasaulį.

Šiomis dienomis jos kūrybos darbais pasigėrėti gali bet kuris panorėjęs ir apsilankęs Šakių viešojoje bibliotekoje. Penktadienį bibliotekoje gausiame artimiausių giminaičių ir draugų būryje buvo atidaryta R. Uzialienės tapybos darbų paroda. „Ačiū, kad atėjote. Ačiū už tai, kad pasikvietėte į šitokią gražią vietą. Tie mano piešiniai namuose visiškai kitokie“, - pasisveikindama su parodos lankytojais kalbėjo R. Uzialienė. Moteris, dėkodama Dievui už tai, kad gimė Griškabūdyje ir lig šiol čia gyvena, dalijosi prisiminimais apie tai, kaip ji būdama dar mergytė pamėgo piešimą. „Mamytės verandoje kurdavau pasakas, aišku, piešdavau princeses. Norėjau būti dailės mokytoja. Nežinau, kodėl viskas pasikeitė ir tapau kultūros darbuotoja“, - teigė ji, vildamasi, jog šie piešiniai ateityje virs paveikslais.   
 
Parodos atidaryme apsilankiusieji žmonės griškabūdietei negailėjo šiltų žodžių. Pirmoji bičiulę pasveikino ilgametė draugė, menininkė Eglė Kurcinkevičienė. „Rasa yra labai subtilus, labai draugiškas, labai padedantis, be galo kruopštus žmogus“,- akcentavo draugė, raginusi atkreipti susirinkusiųjų dėmesį į Rasos darbus, išsiskiriančius ypatingu kruopštumu, detalumu. Parodos autorės kūriniuose vyrauja gamtos  motyvai, išraizgyti pačių įvairiausių vingrybių. Kita Rasos vaikystės draugė dalijosi prisiminimais apie jųdviejų draugystę. Ji pasidžiaugė, kad pirmosios R. Uzialienės parodos atidaryme jos išsakytas palinkėjimas – visada po ranka turėti baltą lapą, išsipildė, todėl šiandien Šakių bibliotekoje ir eksponuojami griškabūdietės kūrybos darbai. Pasveikinti jos atvyko ir vyresnioji sesuo, mama, kuri džiaugdamasi dukros veikla, nubraukė ašarą.

R. Uzialienė neslėpė džiaugsmo, kad į jos parodos atidarymą atėjo jai ypač brangūs ir jos širdžiai mieli žmonės. Juk ir ši paroda gimė po artimųjų paskatinimo. Visiems susirinkusiems moteris dovanojo gitara akomponuotas dainas pagal griškabūdiečio poeto Arvydo Galgino kūrybą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

StiprusKartu1
 

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos