baneris leidinys

treiderisSpalio 27 dieną Šakių viešojoje bibliotekoje vyko Romo Treiderio knygos „Lietuvos himno gimtinė“ sutiktuvės. Iš Kudirkos Naumiesčio kilęs vyriškis lietuviams padovanojo ypač vertingą knygą.

Nuotr. Kritikų vertinimu, R. Treiderio sudarytą knygą „Lietuvos himno gimtinė“ verta turėti kiekvienam lietuviui.

Šakių rajonas išskirtinis istorinės praeities garsiais žmonėmis. Kaip žinia, mūsų krašte gyveno ir dirbo Lietuvos himno autorius Vincas Kudirka. Jo dėka, mūsų kraštas laikomas tautiškos giesmės žodžių ir melodijos gimtine. Tai savo knygoje įprasmino kadaise Kudirkos Naumiestyje, o dabar  Vilniuje gyvenantis R. Treideris. Jis yra inžinierius, išradėjas, turintis keletą užpatentuotų išradimų. Tai, daug vertingų eksponatų Lietuvos nacionaliniam muziejui padovanojęs žmogus. Jo gyvenimo tikslas – ieškoti, rinkti, dalinti. Tad ir Šakių viešojoje bibliotekoje sutikta knyga „Lietuvos himno gimtinė“ yra didelio darbo rezultatas. Didžiausias autoriaus noras, kad knyga pasiektų šalies jaunimo rankas. Tai knyga - albumas, kuriame labai atsakingai ir kruopščiai surinktos nuotraukos, atskraidintos net iš Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos. Knygoje iš trečiojo dešimtmečio atvirukų į mus žvelgia V. Kudirka.

Kritikų vertinimu, autorius savo darbą atliko tikrai nepriekaištingai. Knygai „Lietuvos himno gimtinė“ medžiaga buvo pradėta rinkta dar esant gyviems liudininkams, pasakojusiems, kaip sovietmečiu buvo saugomas V. Kudirkos paminklas bei įvairūs istoriniai dokumentai, liudijantys apie šio garsaus žmogaus didingumą. Ši neseniai plačiajai skaitytojų auditorijai pristatyta knyga buvo daugelį metų brandinta. R. Treiderio knyga „Lietuvos himno gimtinė“ buvo išleista 80 –aisiais jo gyvenimo metais. Ja R. Treideris įprasmino savo gyvenimą.  

Nemažo susidomėjimo sulaukusi knyga buvo išleista nedideliu tiražu, todėl artimiausiu metu planuojama išleisti antrąjį leidimą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos