baneris leidinys

vilties_parodaPraėjusį penktadienį Zanavykų krašto muziejuje atidaryta septintoji sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos Šakių „Viltis“ neįgaliųjų darbelių paroda „Padovanokime džiaugsmą vieni kitiems“. Šiais metais ekspozicija išsiskyrė darbų bei technikos atlikimo įvairove.

Nuotr. L. Pocevičiūtei vienas iš parodos autorių noriai pasakojo apie savo kūrinius.

Nors ankstesniais metais būdavo eksponuojami ir svečių iš kaimyninių rajonų darbai, šiais metais parodoje - tik šakiečių sukurti rankdarbiai. Iš viso susirinkusiesiems pristatyti 14 neįgaliųjų sukurti darbeliai. Daugeliui jų talkino ir tėveliai, ir dienos centro darbuotojos, bet susirinkusieji pastebėjo, kad šiais metais paroda išsiskyrė technikos atlikimo įvairove. Jei anksčiau daugiausiai būdavo galima išvysti piešimo, molio darbus, tai šiais metais eksponuojami ir tapybos ant šilko, vėlimo, mezgimo darbai. „Kiekvienais metais vis daugiau darbų ir jie labai tobulėja“, - džiaugėsi Zanavykų krašto muziejaus direktorius Vidmantas Dėdynas.

Paroda bei darbais džiaugėsi ir bendrijos „Viltis“ vadovė Roma Dėdynienė, dėkojusi dienos centro darbuotojoms už rūpinimąsi sutrikusio intelekto vaikais. „Šie vaikai ne viską gali patys ir jie tokie bus visada, bet džiaugiamės, kad jūs užsiimate su  jais, rūpinatės, kuriate“, - teigė R. Dėdynienė. Nors neįgalieji nėra tokie kaip kiti, bet jų sukurti darbai stebino kruopštumu. Kaip pasakojo socialinės darbuotojos, kartais vieną iš rankdarbių dienos centro lankytojas daro net keletą dienų, nes tenka kartoti, daryti iš naujo – neįgalieji  nenori darbo užbaigti bet kaip. „Ne mes juos, o jie mus moko“, - teigė Neįgaliųjų dienos užimtumo centro socialinė darbuotoja Ingrida Kazlauskienė.
 
Apsilankiusieji parodoje neslėpė susižavėjimo neįgaliųjų sukurtais darbeliais. R. Dėdynienė už parodų organizavimą buvo apdovanota gėlėmis, neįgalieji – saldžiomis dovanėlėmis. Kaip padėkos gestą išreiškė ir Jurgita Dėdynaitė, susirinkusiesiems padeklamavusi du eilėraščius.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos