baneris leidinys

sakiu_chorasGintarė MARTINAITIENĖ

Dar rugsėjo mėnesį spaudoje buvo galima išvysti skelbimus, kuriuose rajono dainininkai bei visi neabejingi dainai ir muzikai, buvo kviečiami prisijungti prie buriamo Šakių miesto choro. Šio choro debiutas jau įvyko ir chorvedžio Deivido Kerevičiaus galvoje ilgai brendusi mintis jau ne tik vizija.

Nuotr. Šakių miesto choras debiutavo per tradicinę vokalinių ansamblių ir solistų šventę „Zanavykų balsai“, šiais metais skirtą B. Grincevičiūtei.

Dar vasarą su marijampoliečiu Deividu Kerevičiumi kalbėjomės apie jo vadovaujamą Sintautų kultūros centro moterų vokalinį ansamblį „Mozaika“, minėjusį savo veiklos penkmetį. Tuomet vyriškis užsiminė, kad jo galvoje seniai kirba mintis suburti rimtą miesto chorą, galintį ir norintį atlikti lietuvių bei užsienio kompozitorių chorinės muzikos kūrinius. Galų gale, kaip tikino marijampolietis, kad per valstybines šventes gyvai ir taip, kaip priklauso, choristai atliktų „Tautišką giesmę“, kitą repertuarą. Juk Šakiuose gyvuoja ne vienas ansamblis, o choras yra tik Meno mokykloje.
 
Ilgai laukti neteko. Jau rugsėjo mėnesį spaudoje buvo galima rasti skelbimų, kuriuose buvo raginama burtis į chorą. Norinčiųjų atsirado. Šiuo metu chorui priklauso septyni vyrai ir apie 12 moterų, jų amžius nuo 16 iki 50 metų. Be to, kaip tikino D. Kerevičius, jo mintį labai palaikė ir Meno mokyklos mokytoja bei chormeisterė Ramunė Valaitienė. Tad taip ir prasidėjo susitikimai, repeticijos. Buvo ir tokių, kurie tiesiog „atsisijojo“, nes galbūt pasirodė per sunkus repertuaras ar tiesiog tai buvo ne tai, ko tikėjosi. Tai natūralu. „Jei būčiau netikėjęs, kad pavyks suburti, būčiau ir nepradėjęs“, - tikino entuziastingai nusiteikęs chorvedys.
Šiuo metu choristai repetuoja po du kartus per savaitę ir miestelėnai jau turėjo galimybę, išvysti puikų šio choro debiutą per Beatričės Grincevičiūtės 100-osioms gimimo metinėms skirtą ansamblių šventę. Publika choristus sutiko itin šiltai ir pats vadovas pripažįsta, kad pirmas blynas neprisvilo. „Rimtai dirbome ir visai neblogai pavyko. Kolektyvas tikrai gana aukšto lygio“, - vertino D. Kerevičius, pridurdamas, kad visgi geriausias vertintojas yra žiūrovas. Dabar choristai jau ruošiasi kitiems pasirodymams scenoje, renkasi bei repetuoja naujus kūrinius ir artimiausiu metu atlikėjus turėtume išvysti rajono renginiuose. Be to, jie planuoja dalyvauti ir festivaliuose, ir kitokiuose konkursuose, tačiau pirmiausiai reikia rimtai „susistyguoti“. Nors ir dabar D. Kerevičius nelinkęs parinkti pačių lengviausių kūrinių, ateityje jų galime tikėtis dar sudėtingesnių. Jei jau dirbti, tai dirbti rimtai, įsitikinęs vyriškis.

Ir dabar durys atviros visiems, norintiems prisijungti prie Šakių miesto choro. „Po mūsų debiuto prisijungė pora vyriškių, sulaukiau ir dviejų moterų skambučių, tad jeigu tik yra noro, prašom ieškoti mūsų“, - sakė vadovas, ragindamas burtis visus, neabejingus chorinei, rimtai muzikai.

Tad teiraujamės, galbūt mūsų miesto chorą išvysime ir televizijoje vis labiau populiarėjančiuose „Chorų karuose“ ar panašiuose projektuose? D. Kerevičius patikino, kad tai tik šou, o šakiečių choristų pirmiausiai laukia rimtas ir nuoseklus darbas. „Vizijos vizijomis, o kas gali nutikti ateityje, niekas nežino“, - pokalbio pabaigoje užsiminė marijampolietis.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos