baneris leidinys

pacerskisPraėjusį antradienį Šakių rotušės sienas papuošė profesionalaus menininko iš Kaliningrado srities Jevgenijaus Pačerskio grafikos darbai, išsiskiriantys dvelkiančia ramybe, harmonija.

Nuotr. Nors J. Pačerskio darbai dažniausiai eksponuojami nacionalinėse galerijose, dabar galimybę pasigrožėti jais turi ir šakiečiai.

Kaip yra teigęs dailės kritikas Kęstutis Šapokas, J. Pačerskio darbai išsiskiria iš bendro Rusijos dailės konteksto. Spalvomis ir emocijomis įkūnyti kūriniai nėra tokie radikalūs kaip XX amžiaus pradžios rusų avangardistų darbai. Pagrindinė J. Pačerskio kūrinių ypatybė – gebėjimas sujungti du pradus – intelektualųjį ir intuityvųjį. Kritiko vertinimu, šio menininko darbų pasaulis – ramus ir harmoningas. Juose daugiau susimąstymo ir filosofijos, nei noro stebinti ar griauti nusistovėjusius kanonus. Visgi dailininkas remiasi abstrakcionizmo pagrindu, bet gamta, pačia plačiausia prasme, kaip dalis kultūrinės refleksijos, jo kūriniuose lieka atpažįstama.

Ne taip dažnai tokių autorių darbus turi galimybę išvysti ir mūsų rajono gyventojai. Šįkart teko. Filosofas, rašytojas, bei buvęs kultūros atašė Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje Arvydas Juozaitis taip pat pripažino, kad J. Pačerskio darbai dažniausiai eksponuojami nacionalinėse galerijose ir džiaugėsi galėdamas pristatyti autorių Šakiuose. Už suteiktą galimybę pasigrožėti darbais, kurie, kaip teigė Kultūros ir turizmo skyriaus specialistė Aurelija Papievienė, tik akyse atgyja, autoriui dėkojo rajono vadovybė. Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Augenija Kasparevičienė vylėsi, kad ši paroda - tai žingsnis platesnio, glaudesnio bendradarbiavimo link. J. Pačerskiui parodos atidarymo metu buvo skirti gražiausi žodžiai bei sveikinimai.
Grafikos darbai Rotušėje bus eksponuojami porą savaičių.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos