baneris leidinys

kalendoriusGiedrė PLEČKAITYTĖ

Jau tryliktą kartą Šakių rajone buvo pasitikti bene svarbiausi mūsų krašto žmonių kurti leidiniai – tai „Sintautų 2012 metų kalendorius“ ir „Šakių 2012 metų kalendorius“. Pastarasis leidinys šakiečiams buvo pristatytas tradiciškai per Trijų Karalių šventę, kurios metu simboliškai dar kartą pasisveikinama su Naujaisiais metais, naujuoju leidiniu.

Nuotr. Per Tris Karalius šakiečiams buvo pristatytas 13-tasis ,,Šakių 2012 metų kalendorius”.

Šakiečiai pasitiko savo kalendorių

Sausio 6 dieną Katalikų bažnyčia švenčia Tris Karalius - Kristaus Apreiškimo šventę. Šakiuose ši diena turi dar vien prasmę. Kai didžiųjų metų švenčių ciklą užbaigia Trijų Karalių šventė, šakiečiai pasitinka visus metus lauktą, naują „Šakių 2012 metų kalendorių“. Į Šakių kultūros centrą pasitikti šiemet neįprastai storą, naują kalendorių atvyko gausus būrys miestelėnų. Kalendoriaus pristatymą vedusi Lina Eringienė visus susirinkusiuosius pasveikino su peržengtu naujų metų slenksčiu bei naujuoju Šakių kalendoriumi. „Esu laimingas – kai jūs laimingi. Linksmai pasitinku sugrįžtančius, liūdnai palydžiu išeinančius. Tvirtai įaugęs į Zanavykijos žemę, saugau atmintį. Kas gi jūs būtumėte be manęs? Kas aš būčiau be jūsų? Aš – tai jūs. Jūs – tai aš“, - į susirinkusiuosius kreipėsi naujasis Šakių kalendorius. Kalendorių į šventinę salę, pas savuosius skaitytojus, atnešė Trys Karaliai. Karalius lydėjusios snieguolės pirmąjį egzempliorių įteikė Šakių viešosios bibliotekos vedėjai Reginai Ūsienei. Kaip skelbiama pačiame kalendoriuje, tryliktasis Šakių viešosios bibliotekos kraštotyrinis, informacinis leidinys skirtas formuoti nuomonę apie dabar gyvenančius Šakių krašto žmones, šio krašto amžininkus, garbingai nešusius pareigų naštą, rodantis, kokioje istorinėje terpėje jie gyveno. Paėmę šį leidinį į rankas, čia rasite kraštotyrinių, istorinių faktų, filosofinių kraštiečių pamąstymų, tarmiškų prozos ir poezijos tekstų, naujausios rajono literatų kūrybos. Kalendorius padės orientuotis taip greitai skriejančių dienų sūkuryje, nes kiekvienas jo skaitytojas lengvai ir greitai sužinos svarbias Lietuvos ir rajono datas.
 
„Naujieji metai Šakiuose prasideda tradicine švente. Trijų Karalių dieną miestelėnai kasmet renkasi į kultūros centrą sutikti Šakių kalendorius, kurį atneša Išminčiai, linkėdami gerumo, kad iš kiekvienos širdies plauktų meilė, kad sielose karaliautų atleidimas ir visus jungtų supratimo gija. Tikime, kad leidinyje straipsnių pagal savo poreikius ir pomėgius randa visi, kad kalendorius ne tik skaičiuoja dienas ir mėnesius, bet ir tampa laiko liudytoju, ryšininku tarp kartų“,- į skaitytojus kreipėsi leidinio sudarytojai. Pusės tūkstančio tiražu išleistą kalendorių parengė Šakių viešoji biblioteka. Leidinį rinko ir maketavo L. Eringienė, Rimvydas Rūgys. Kalendorių redagavo Ona Jasinskienė, Nijolė Vaičiulienė, Janina Marcinkevičienė. Knygą paįvairino Siesartėnų pagrindinės mokyklos dailės mokytojos Serenos Pečiūnaitytės mokinių darbai. Kalendoriaus viršelių ir kitomis nuotraukomis pasirūpino fotografas Vidas Venslovaitis.

Kalendoriaus pristatymo šventę dainomis papuošė Rimutė Poderytė ir profesionalūs aktoriai iš Lietuvos valstybinio jaunimo teatro.

Sintautiečiai taip pat pasitiko kalendorių

Naujojo Sintautų kalendoriaus pasirodymas - visada laukiama sintautiečių šventė. Gruodžio 29 dieną Sintautų kultūros centre, kukliame susirinkusiųjų būryje, buvo sutiktas tiesiai iš UAB „Mano žvaigždės“ spaustuvės parvežtas tryliktasis „Sintautų kalendorius 2012“. Šiemetinis kalendorius yra 96 puslapių, jame savo straipsnius publikuoja 19 autorių. Šiemet kalendoriuje daug naujų temų: ikikarinės spaudos ištraukos, straipsniai apie karo belaisvius, kolektyvizaciją, Tarybų Sąjungos didvyrius, palaidotus Sintautų karių kapinėse. Leidinyje pateikiami patarimai, kaip elgtis per karščius. Kalendoriuje yra daug straipsnių apie Sintautų bažnyčios istorinius faktus, iš Sintautų valsčiaus kilusius kunigus, įžymių sintautiečių jubiliejus. Nemažai tradicinių publikacijų apie seniūnijos, kultūros centro, pagrindinės mokyklos, meninių vasaros stovyklų veiklą. Taip pat apžvelgiami Sintautuose vykdomi projektai. Neatsisakyta ir ankstesniuose kalendoriuose gyvavusių tradicijų – išvardintos valstybinės, bažnytinės ir etninės šventės, vardadieniai, pasveikinti seniūnijos jubiliatai, paminėtos žymių sintautiečių sukaktys, gimimo datos.

Kalendorių pagyvina Birutės Matijošaitytės, Ritos Mockeliūnienės, Teresės Stankūnaitės-Kaziliūnienės eilėraščiai, viršelį puošia dailininko Valentino Ajausko kūrinio „Žvilgsnis“ fragmentas. Naujuoju kalendoriumi džiaugėsi dailininkė B. Matijošaitytė, Sintautų bendruomenės centro pirmininkas Raimondas Daniliauskas, seniūnas Kęstutis Birbilas, klebonas Donatas Rolskis, kultūros centro direktorė Laima Girdauskienė, VšĮ „Sintautų akademija“ steigėjas, Sintautų kalendoriaus sumanytojas Vitas Girdauskas. Sintautų kalendoriaus pristatymo šventėje buvo eksponuojama Griškabūdžio gimnazijos mokinių, ugdomų mokytojos  Rimos Amonienės, dailės darbų paroda „Paslėpti lobiai. Sienų tapyba”.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos