baneris leidinys

voreviciai2Kovo 1 dieną Gusevo istoriniame – meniniame Aleksandro Michailovičiaus Ivanovo muziejuje (Rusijos Federacija) vyko trijų mūsų krašto pleneruose dalyvavusių dailininkų – Audronės Vorevičienės, Algimanto Vorevičiaus ir Raigardo Kudirkos tapybos darbų parodos „Menų vaivorykštė“ atidarymas.

Nuotr. Parodos lankytojai domėjosi dailininkės A.Vorevičienės (dešinėje) tapybos ant šilko atlikimo technika.

Pasak savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjo Vito Girdausko, idėja parodoje „Menų vaivorykštė“ apjungti „Menų voratinklio“ ir „Kalbanti žemė“ plenerų darbus kilo Lietuvos konsulato Kaliningrade Kultūros atašė Romanui Senapėdžiui. „Kadangi buvo norima eksponuoti tris skirtingus stilius, tai ir buvo pasirinkti R.Kudirkos siurealistiniai darbai, A.Vorevičienės ant šilko pieštos gėlės ir A.Vorevičiaus įvairių periodų abstrakcijos, - pasakojo jis. – Visiems jiems buvo paruoštos atskiros erdvės, išskirtinė aplinka.“

Regioninės plėtros skyriaus vedėjas pasakojo, kad į parodos atidarymą atvyko daugiau nei 50 vietinės lietuvių bendruomenės narių, Kultūros atašė Kaliningrade R.Senapėdis, Gusevo rajono tarybos deputatų pirmininkas Andrej Gnezdilov, Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų departamento vadovė Mila Ponomariova, istorinio muziejaus direktorė Natalja Sitnikova, vietinės televizijos darbuotojai ir laikraščio „Za doblestny trud“ žurnalistai. Susirinkusiuosius lietuviškomis melodijomis linksmino vaikų ansamblis „Nadrovėlė“ ir trio „Ekspromtas“.
 
„Menų vaivorykštė“ jau pasiekė ir Rusiją, - džiaugėsi V.Girdauskas. – Didelį įspūdį paliko pats parodos atidarymo organizavimas. Viskas buvo apgalvota iki smulkmenų.“ Mūsų krašto dailininkų tapybos darbai Gusevo gyventojams bus eksponuojami apie dvi savaites. Po to jie keliaus į Krasnoznamenską, o vėliau ir į Kaliningradą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos