baneris leidinys

Aktyvių ir mūsų kraštui neabejingų žmonių dėka Sintautuose iškils paminklas, skirtas iš čia kilusiam lietuvių poetui Pranui Vaičaičiui atminti. Specialiai paminklo statybai įkurtos asociacijos „Paminklo poetui Pranui Vaičaičiui fondas“ steigėjas, žinomas bibliografas ir mecenatas Vilmantas Staniulis penktadienį susitiko su rajono meru Juozu Bertašiumi ir tarėsi dėl paminklo statybos globos.

Ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje yra žinomas lietuvių poetas, zanavykas P. Vaičaitis (1876 - 1901), gimęs Santakuose, greta Sintautų miestelio. Pakirstas sunkios ir klastingos ligos, būdamas 25-erių metų, jis atgulė poilsio Sintautų kapinėse. Nors poetas mirė gana jaunas, tačiau spėjo palikti gilų pėdsaką lietuvių literatūroje. Kaip žinia, sintautiečiai jau yra pasirūpinę šios iškilios asmenybės atminimu. Tačiau aktyvių sintautiečių ir šį kraštą palaikančių žmonių manymu, poetas P. Vaičaitis vertas prasmingesnio įamžinimo. Todėl buvo įsteigta asociacija „Paminklo poetui Pranui Vaičaičiui fondas“, kurios steigėjai yra V. Staniulis, teisininkas Juozas Jacevičius, projektų vadybininkas Vitas Girdauskas, finansų analitikas  dr. Gitanas Nausėda, Seimo narys Arvydas Vidžiūnas, tapytojas Algis Augustaitis ir kiti. Šių žmonių iniciatyva baigus Sintautų miestelio centro rekonstrukciją – sutvarkius centrinę aikštę, joje turėtų iškilti poetui P. Vaičaičiui skirtas paminklas. Idėjos iniciatoriai tikisi, kad šis jų užmojis bus sėkmingas. Asociacijos steigėjų tikinimu, jeigu viskas vyks sklandžiai, paminklas turėtų iškilti iki 2013 metų pabaigos. Fondo steigėjai kviečia tapti šio unikalaus projekto dalyviais skiriant lėšų paminklo statybai. Numatyta projekto vertė – 120 tūkst. litų, iš jų jau turi 18 tūkst. litų – tai steigėjų ir geros valios žmonių aukos.

Praėjusį penktadienį fondo pirmininkas V. Staniulis susitiko su rajono metu J. Bertašiumi. Susitikimo metu buvo susitarta, kad paminklo statybos globėju taps meras. Susitikimo metu meras vienas pirmųjų skyrė 500 litų auką paminklo statybai. Tikimasi, kad bus suaukota trūkstama pinigų suma. Beje, asmuo, paaukojęs  5 tūkst. litų, taps auksiniu rėmėju ir jo vardas bus įamžintas aukso raidėmis, tam skirtoje vietoje, paminklo pagrinde.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos