baneris leidinys

pyragasKovo 29 dieną Šakių viešojoje bibliotekoje vyko pirmosios Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKT) Šakių skyriaus pirmininko Arvydo Pyrago prisiminimų ir poezijos knygos „Išbučiuok man, vėjau, lūpas...“ sutiktuvės, kuriose netrūko pasisakymų, padėkos žodžių, eilių deklamavimo ir dainų skambėjimo.

Nuotr. A.Pyragas į pirmąją savo kūrybos knygą sudėjo ne tik kai kuriuos biografijos faktus, prisiminimus, kalbas, bet ir eiles, kurias kūrė nuo vaikystės dienų.

„Skaitytojau, jeigu mane tu suprasi, jeigu polėkiui daigą posmuose rasi, vadinasi, norai pasiekė tikslą, - taip į skaitytojus  iš knygos kreipėsi autorius. – O gal nusivylei? Už viską prašau atleidimo – mintys ir svajos rubežių nežino.“

Pasak Šakių viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėjos Linos Eringienės, kartu su mūsų krašto poete Onute Jasinskiene redagavusios knygą, A.Pyragas į visus gyvenimo slenksčius ir vingius žiūri per lyrikos ir humoro prizmę.
 
Knygoje galime rasti ne tik jo biografijos puslapius, šeimos gyvenimo rūpesčius ir džiaugsmus, bet ir pasiskaityti eilėraščių, epigramų, poemų bei kalbų, pasakytų įvairių valstybinių švenčių renginių ir minėjimų metu. Čia galima sekti jo gyvenimo keliu nuo Pakuonio valsčiaus, per Tomską, Kazachstaną atgal Lietuvon, kur, pasak jo, niekas nelaukė – nei darbas, nei registracija... Iš pradžių gyveno Rokiškyje, kol galiausiai su žmona savo šaknis įleido Šakiuose ir, pasak jo paties, per visą savo gyvenimą užgyveno brangiausią turtą – dvi dukras Liudmilą ir Olgą, kurioms vardus parinko iš rusų poetų klasikų kūrinių.    

A.Pyragas teigė, kad jis iš daugelio bendraminčių ir mūsų krašto plunksnos brolių gaudavo pasiūlymų išleisti savo kūrybos knygą, tačiau pagrindiniu iniciatoriumi buvo savivaldybės meras Juozas Bertašius. „Po kiekvieno renginio jis nuo manęs neatstodavo, vis klausinėjo, kada išleisiu knygą,  - pasakojo autorius. – Tad su jo ir kitų rėmėjų pagalba šiandien mano kūrybos knyga pagaliau išvydo dienos šviesą. Tikiuosi, ji nebus paskutinė.“

Matyt, to tikisi ir renginyje dalyvavusi mero pavaduotoja Rima Rauktienė simboliškai jam įteikdama paką popieriaus naujos knygos juodraščiams, linkėjo nesustoti ir savo kūrybos perliukais skaitytojus pradžiuginti dar ne vieną kartą.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos